Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Rozhodol hetrik Marcela Mésaroša

Sportnet|Publikované 27. okt 2003 o 23:00

Slivník - Už v úvode bolo jasné, kto bude v stretnutí ťahať za dlhší koniec povrazu. Domáci chŕlili útok za útokom na hosťujúcu bránu, no gól vsietiť

sa nepodarilo Demesovi, Bačovi, Rusnákovi, Michalcovi ani Mésarošovi. Do jedinej šance sa hostia ale v 31. minúte prudkú, ale veľmi nepresnú strelu na bránu poslal Hudák. Následne nato domáci odpovedali protiútokom. Mésaroš potiahol útok po ľavej strane až do rohu ihriska, odtiaľ poslal center pred päťku hostí na Rusnáka, ktorý tvrdou, polovysokou strelou nedal Sorokovi žiadnú šancu. V 37. minúte domáci Michalec zahrával rohový kop z ľavej strany, ktorým našiel pred bránou Mésaroša, ale jeho hlavička iba opečiatkovala ľavú spodnú časť žrde. V 41. minúte opäť po ľavej strane ušiel hosťujúcej obrane Gažo, zacentroval pred bránu na Mésaroša a ten už vedel, čo s loptou, lebo ju s prehľadom dopravil po druhýkrát za chrbát Soroku. Po zmene strán domáci v nápore pokračovali a v 50. minúte po Gažovom centri mal tretí gól na hlavičke Demes, ktorý tesne minul ľavú žrď. O dve minúty opäť Demes po samostatnom úniku minul bránu hostí. V 53. minúte konečne pohrozili aj hostia, keď Csomosova prízemná strela tesne minula Ďurčekovu bránu. O deväť minút si Berezňák narazil loptu opäť s Csomosom, no jeho zakončenie skončilo v náručí pohotového Ďurčeka. V 67. minúte Gažo spálil vyloženú gólovú šancu. V 72. minúte Mésaroš po samostatnom úniku zvýšil na 3:0. O šesť minút domáci útok po ľavej strane potiahol Geňo, prihral voľnému Mésarošovi, ktorý svojím tretím gólom zaznamenál v stretnutí hetrik, keď vsietil štvrtý úspech domáceho celku. Tri minúty pred záverečným hvizdom dosiahli gól aj hostia, ale rozhodca ho pre postavenie mimo hru neuznal.

Slivník - Palín 4:0 (2:0)

Pred 200 divákmi rozhodoval Jurkovič. Góly: 31. Rusnák, 41., 72., a 78. Mésaroš. ŽK: Gažo - Berezňák, Gaľa.

Slivník: Ďurček - Mésaroš, Geňo, Vasiľ, Hirko - Tirpák, Michalec, Bačo (75. Kriška), Demes (73. Pilát) - Gažo, Rusnák (85. Kolesár).

Palín: Soroka - Zacher, Janičina, Egry, Hudák (73. Kovalík) - Vasiľ, Berezňák, Csomos, Gaľa Mar. Dzurjo, Tirko.

Tréner domácich, Rudolf Vachaľ: "Dobrý zápas v dobrom tempe, škoda nevyužitých gólových príležitostí v úvode prvého polčasu. Aj napriek tomu sme vyhrali 4:0 a preto chlapcom patrí poďakovanie za predvedený výkon."

Tréner hostí, Jaroslav Komenda: "Prehráli sme štyri nula, domáci zvíťazili zaslúžene. V tomto zápase boli niektoré momenty, ktoré je ťažko ovplyvniť a to si musia niektorí ľudia uvedomiť. Netýka sa to len naších hráčov, ale najmä tých, ktorí ten zápas viedli."