Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rozhodnutie z Breškovej kopačky

Sportnet|Publikované 22. sep 2002 o 22:00

Matador Púchov - MŠK Žilina 1:0 (0:0)Púchov (SITA) - Prvopolčasové šance sa vošli do desiatich minút. Už v tej druhej si Barčík narazil s Mintálom,

Matador Púchov - MŠK Žilina 1:0 (0:0)

Púchov (SITA) - Prvopolčasové šance sa vošli do desiatich minút. Už v tej druhej si Barčík narazil s Mintálom, no lopta minula ľavú žrď brány bezmocného Bernadyho. Podobný osud mala na opačnej strane Škripcova hlavička. V 6. min. Štrba vysunul stredom Petra Vavríka, ale Mucha bol pri lopte skôr ako Púchovčan. Futbal sa na trávnik vrátil až v závere polčasu, keď dvakrát nebezpečne zaútočil Sninský. V 50. min. sa na prahu šestnástky uvoľnil Peter Vavrík, jemným oblúkom však prehodil žilinskú bránu. O desať minút už z podobnej pozície Breška nezaváhal a Púchov viedol. Vzápätí mohol pridať aj ďalší gól. Po Belákovej bombe, ktorú žilinský brankár vyrazil, nasledovala mohutná ofenzíva hostí. Najprv sa zaváhanie Zavaterníka a Pavla Vavríka snažil využiť Rusnák, ale nemieril presne. Strelu Sninského zo 78. min. potom Bernady chytil.

Gól: 60. Breška. Pred 3 624 divákmi rozhodoval Havrilla, ŽK: Holčík - Zabavník, Sninský. PÚCHOV: Bernady - Ovad, Zavaterník (77. Šatka), Pavol Vavrík, Holčík - Belák, Zd. Štrba, Peter Vavrík, Talda (75. Gegič) - Škripec (58. Perniš), Breška. ŽILINA: J. Mucha ml. - Zabavník, Klago, B. Labant, Drahno - T. Ďurica (66. Kosmeľ), Sninský, M. Mintál, M. Ďurica - Gottwald (66. Š. Rusnák), Barčík (88. Bažík).