Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rozhodli striedajúci hráči

Sportnet|Publikované 13. dec 2006 o 23:00

MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)Košice - Košický MFK včera absolvoval zaujímavý dvojzápas. V rámci zimnej prípravy sa najprv predpoludním

MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)

Košice - Košický MFK včera absolvoval zaujímavý dvojzápas. V rámci zimnej prípravy sa najprv predpoludním stretli v Družstevnej na prírodnom trávniku A-mužstvá MFK Košice a 1. FC Tatran Prešov a popoludní bol zasa na programe druhý duel, v ktorom sa stretli košickí hráči medzi sebou. Pravda, išlo o futbalistov, ktorí predpoludním nezasiahli do zápasu. Stretnutie sa hralo na umelom trávniku na Užhorodskej ulici.

V prvom meraní síl sa z víťazstva tešili Košičania, keď zdolali Šarišanov 2:1 (0:1). Prešovčania sa síce ujali vedenia po góle Barana a vyhrali aj I. polčas, no po obrátke zavelili k obratu stredajúci hráči MFK. Po góloch Boháčika a Nováka sa nakoniec tešil z víťazstva corgoňligista. KOŠICE: Putnocký (46. Vojtaško) - Kišš, Kaminský, I. Kozák (46. Krakovský), Školník - Kolbas, Pav. Majerník, M. Sovič (46. Boháčik), Bicák - Jurčo, Piatka. PREŠOV: Buchta - Leško, Hrabač, Piter-Bučko, Kundrík - Ducký, Zlatohlavý, Amrich, Gombár - Jurčák, Baran.

V druhom zápase sa stretli dve košické mužstvá tvorené predovšetkým z hráčov B-mužstva a nádejných juniorov. V jednom tíme sa predstavil aj trojlístok balkánskych futbalistov, ktorí sú v Košiciach na skusoch. Chorvát Kosta Bjedov je 20-ročným útočníkom srbského klubu FK Sindelič. Ide o klub, ktorý hrá tretiu najvyššiu súťaž v skupine východ. Po 17. kole je na 9. mieste v 18-člennej súťaži. Ďalší dvaja hráči sú Srbi - útočník a záložník. Nemahja Matič má iba 18 rokov a je hráčom treťoligového FC Kolubara. Ilja Miloševič je z tejto trojice najstarším hráčom. Má 25 rokov a je spoluhráčom Kostu Bjedova v FK Sindelič. V tréningovom procese sú od utorka a v Košiciach by mali pobudnúť do konca týždňa. "Bolo vidieť, že sú dobre fyzicky pripravení. Herne vyzerali dobre. Samozrejme, podľa jedného zápasu ťažko robiť závery. Sú to mladí, perspektívni hráči. Budeme ich ďalej sledovať v tréningovom procese," povedal na margo trojice balkánskych hráčov športový riaditeľ MFK Jozef Vukušič.

Góly: Škutka 2, Matič, Serečin, Hanzel - Líška (11 m). MFK 1: Brudňák - Mik. Tóth, Líšivka, Dobias, Juhár - Serečin, Matič, Hanzel, Miloševič - Bjedov, Škutka. MFK 2: Giertl - Hanzuš, Sciranka, Kováč, Adam - Oros, Džogan, Matia, Popovič - Líška, Horváth (do hry neskôr zasiahli aj Toporčák s Gogom).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.