Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rozhodli individuálne výkony hráčov

Sportnet|Publikované 12. aug 2008 o 22:00

HRÁČI POTREBUJÚ DOHNAŤ KONDIČNÉ RESTYKým v prvom polčase mal zápas pomalé tempo, po prestávke sa už dostal spád. Na jednej strane ukázali hráči

HRÁČI POTREBUJÚ DOHNAŤ KONDIČNÉ RESTY

Kým v prvom polčase mal zápas pomalé tempo, po prestávke sa už dostal spád. Na jednej strane ukázali hráči individuálne výkony, na druhej sa prejavili aj kondičné nedostatky. V porovnaní s úvodným zápasom a Rožňavčania vyvarovali výraznejších chýb.

ROŽŇAVA. "Na začiatok sezóny to bol doma prijateľný súper. Už som ho videl hrať. Dopredu sa snažil dostať nakopávanými loptami, na vysokých hráčov a zakončiť," začal skúsený obranca SP MFK Rožňava Branislav Sokoli a pokračoval ,"snažil sa nás dotlačiť k chybám, no vyvarovali sme sa ich až na ten vyrovnávajúci gól. Podcenili sme situáciu, takéto lopty sa odvracajú do bezpečia. Myslím si, že zápas sme mali pod kontrolou a zaslúžene sme vyhrali."

Kondícia

V zápase podľa neho rozhodli o výsledku v zápase s Veľkým Folkmárom individuálne výkony hráčov. "Iva Lörincza, Milka, Polláka či Slicha. Rozhodli ich individuality," podotkol Sokoli. Víťazstvo 3:1 bolo nakoniec presvedčivé, do polčasu to však až tak jednoznačne nevyzeralo. "Ukázalo sa, čo som chlapcom v šatni aj povedal, že by mali popracovať na svojej kondícii. Aj individuálne. Jednoducho, dnes sa bez kondície štvrtá liga hrať nedá. Pokiaľ ju zlepšíme, tak si myslím, že by sme súperov zvalcovali doma jednoduchšie. V druhom polčase sa viac začalo dariť Pollákovi, potešili aj Milkove úniky po stranách. Prichádzali aj šance, či už Havkova, Lörinczova, či tyč Polláka. Milkova dorážka na 3:1 definitívne rozhodla zápas," uviedol B. Sokoli.

Remíza na dosah

V prvom kole cestovali Rožňavčania do Kráľovského Chlmca. Prehrali o dva góly, no tie dostali v posledných desiatich minútach. "Dalo sa tam niečo uhrať, remíza bola prakticky na dosah, ale opakujem, že chlapci musia popracovať na kondícii. Keby sme mali viac nabehané, do remízového konca by sme zápas určite zvládli," poznamenal B. Sokoli.

Dal prednosť Rožňave

Pred začiatkom súťaže mal aj iné ponuky, možno i finančne zaujímavejšie, nakoniec však zostal v SP MFK. "Zvykol som si na kolektív i prostredie. Myslím si, že chlapci môžu napredovať a pokiaľ budeme hrať takto aj ďalej. Budem radšej pôsobiť tu, ako v nižšej súťaži si zarábať peniaze," poznamenal B. Sokoli.

Skúsia brejky

V najbližšom kole cestujú hráči SP MFK Rožňava na pôdu Moldavy n/B B. Záloha treťoligistu získali cenné víťazstvo v Haniske, ktoré bude chcieť určite doma potvrdiť. "Musíme sa tam zamerať na brejky. Budeme musieť ustáť tlak, hlavne na začiatku zápasu. Ak sa nám vydaria brejky, nejaký bod by sme aj mohli doniesť," načrtol B. Sokoli.

Ťažšia súťaž

Tohtoročná súťaž bude bude podľa Sokoliho ešte ťažšia ako tá minuloročná. "Prišli tri mužstvá z tretej ligy, ktoré budú kvalitatívne na úrovni a budú bojovať o špicu. Sú tu aj ambiciózni nováčikovia, Čaňa určite bude hrať niekde v hornej polovici," povedal B. Sokoli. Snahy vedenia posilniť káder sú zatiaľ bez výraznejšieho úspechu. Lavička tak nevyvíja väčší tlak na hráčov. "Bude tak ťažké ustáť jeseň tak, aby sme sa udržali okolo ôsmeho či deviateho miesta," uzavrel skúsený obranca B. Sokoli.

FAKTY

n Rožňava Veľký Folkmár 3:1 (1:0) G: Slicho, Lörincz, Milko Tóth, ŽK: Milko 0, R: Slimák, D: 200, Rožňava: Szabó Urban, Sokoli, Varga, Z. Breuer, Slicho, Zatroch, Havko, Milko, Lörincz, F. Pollák, striedal Gere

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.