Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Rozhodla pokazená tretia štvrtina

Sportnet|Publikované 11. okt 2008 o 00:00

Rovnako ako v prvom, aj v druhom kole 2. ligy basketbalistov mali hráči ŠPD za súpera silný celok. Cestovali totiž na pôdu UVL Košice, ktorá už súťaž

viackrát vyhrala. Vyrovnaný zápas sa lámal v tretej štvrtine, ktorá Rožňavčanom vôbec nevyšla. Hroziaci debakel odvrátili zlepšenou hrou v poslednej štvrtine.

ROŽŇAVA. Basketbalistom ŠPD sa poradilo celkom dobre zachytiť úvod zápasu. Bolo to určite aj vďaka tomu, že v základe nastúpil skúsený Mišenda. V polovici štvrtiny viedli 9:6, ale potom šnúrou jedenástich bodov domáci otočili na 9:17. Do konca štvrtiny sa hosťom podarilo skorigovať na 19:25. "Najviac ma mrzí festival nepremenených šancí spod koša. Do polovice štvrtiny sme mali štrnásť príležitostí a premenili štyri. Navyše minimálne v polovici prípadov sme boli pod košom sami," hneval sa tréner ŠPD Rožňava Peter Ádám.

V druhej štvrtine si domáci držali párbodový odstup, v jednej chvíli sa Rožňavčanom podarilo dostať až na dva body. Silnou zbraňou UVL boli trojky. "Súper nimi trestal každú našu nepozornosť a nestačilo ho brániť len na trojkovej čiare, bolo treba aj pred ňou," povedal P. Ádám. Aj napriek tomu sa polčas končil solídnym výsledkom 41:37 pre UVL Košice.

Pohroma

Do druhého polčasu vytiahli Košičania so zónovou obranou, na ktorú hostia nevedeli nájsť recept. Skončila prehrou ŠPD v pomere 9:32. "Problém nebol ani tak v samotnej zóne, mali sme aj príležitosti, no stratili sme veľa lôpt. Súper po našom nepremenenom koši vyrážal do rýchleho protiútoku a my sme sa nevracali. Prestali sme hrať. Navyše až v vtedy sme zistili, že sa nemeria 24 sekúnd v útoku. Na to sa však vyhovárať nechcem," uviedol P. Ádám.

Hroziaci debakel sa však Rožňavčanom podarilo odvrátiť. Na začiatku poslednej štvrtiny sa chytili pár košmi a tvrdo bránili od polovice ihriska. Štvrtinu tak vyhrali 28:13 a skorigovali výsledok na konečných 86:74. "Obrana nám začína fungovať. Až na tretiu štvrtinu sme hrali celkom solídne. Neviem, prečo sme začali hrať tak zbrklo. Navyše sme urobili množstvo chýb. Veľmi dobrá sa striedala so slabými momentami," poznamenal tréner a pokračoval, "potrebujeme ešte pracovať, no ja hráčom verím, verím, že sa dostavia úspechy aj výsledky. Veď z takmer strateného zápasu, keď hrozil debakel sme odrazu vstali. Hráči zistili, že sa im vyplatí dodržiavať pokyny. Myslím si, že rozhodli naše nepremenené šance v prvej štvrtine a nevydarená tretie štvrtina. Inak sme v zápase podali dobrý výkon a niet hráčom čo vyčitať."

* * *

FAKTY

n ŠPD Rožňava UVL Košice 86:74 (25:19, 41:37, 73:46)

body za Rožňavu Mišenda 24, M. Helmécy 12, M. Ádám 8, Vasas 4, Cs. Ádám 2 (Čižmár 13, Sýkora 9, Ledvinský 2, Kúdela, G. Helmécy, Halko)

Súvisiace články