Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Rozhodcovská komisia uznala sťažnosť Arsenalu

Sportnet|Publikované 21. dec 2005 o 00:00

LONDÝN - Šéf rozhodcovskej komisie anglickej futbalovej Premier League Keith Hackett uznal oprávnenosť sťažnosti Arsenalu Londýn, že neuznaný gól Robina van Persieho v prvom polčase nedeľného derby s Chelsea (0:2) mal platiť. Hackett priznal, že situácia

predchádzajúca gólu sa dala interpretovať aj v súlade s pravidlami, nie ako ofsajdová, ako bol presvedčený asistent hlavného rozhodcu.

Hackett tiež prezradil, že vedenie Arsenalu bolo verdiktom rozhodcu tak pobúrené, že mu ešte počas stretnutia volalo žiadajúc o vysvetlenie. "Zástupcovia Arsenalu chceli vedieť, či som inštruoval rozhodcov, aby zmenili štýl posudzovania situácií," povedal Hackett a k neuznanému gólu Persieho dodal: "Keď si viackrát prezriete videozáznam, zistíte, že Henry síce bol v ofsajde, ale nejavil záujem o hru. Vo svetle tejto skutočnosti som ochotný potvrdiť, že čiarový arbiter nerozhodol správne."

Napriek tomu sa postavil Hackett na obranu hlavného rozhodcu Roba Stylesa, ktorý čelil po zápase na Highbury kritike Arsenalu a trénera Arsena Wengera. "Rob Styles patrí k služobne starším a kompetentným rozhodcom. Momentom sme sa zaoberali veľmi kriticky, ale v danej situácii mal lepší prehľad o dianí čiarový rozhodca, ktorému Rob dôveroval," uviedol Hackett. (sita, afp)

Súvisiace články