Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Rozhodcovia Kubuš a Šefčík zažijú premiéru na MS

Jozef Kubuš (Autor: SITA)
SITA|Publikované 17. mar 2015 o 14:53

Na MS v Česku sa predstavia aj dvaja slovenskí rozhodcovia - hlavný Jozef Kubuš a čiarový Peter Šefčík.

BRATISLAVA. Slovenský hokej budú na májových majstrovstvách sveta v Prahe a Ostrave zastupovať aj rozhodcovia Jozef Kubuš a Peter Šefčík. Obaja zažijú na elitnom podujatí premiéru.

Na výkony arbitrov bude v pozícii supervisora dohliadať šéf komisie rozhodcov Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Peter Ország. V širšej nominácii bol aj hlavný rozhodca Daniel Konc, do užšieho výberu sa už nedostal.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) nominovala na svetový šampionát v ČR šestnásť hlavných a rovnaký počet čiarových mužov. Na MS sa predstaví medzi hlavnými arbitrami päť nováčikov, dvaja z nich Daniel Stricker a Tobias Wehrli zo Švajčiarska v minulosti pôsobili na elitnom podujatí v pozícii čiarových.

Najskúsenejším rozhodcom je Vladimír Šindler. Čech sa predstaví na jedenástom svetovom šampionáte, viedol už finále v Helsinkách 2003. Veteránmi sú aj Viačeslav Bulanov z Ruska, ktorý predstaví na deviatych MS. Na šiesty elitný turnaj pocestujú Daniel Piechaczek z Nemecka, Jyri Rönn z Fínska a Marcus Vinnerborg zo Švédska.

Z čiarových rozhodcov zažije okrem Šefčíka premiéru ďalších šesť mužov. Spomedzi asistentov je najskúsenejší Estónec Anton Semjonov, na ktorého čaká už ôsmy šampionát.

Nominácia rozhodcov na MS 2015 v hokeji (zdroj: IIHF.com):

Hlavní rozhodcovia: Tobias Björk, Mikel Nord, Marcus Vinnerborg (všetci Švéd.), Viačeslav Bulanov, Roman Gofman, Konstantin Olenin (všetci Rus.), Pavel Hodek, Vladimír Šindler (obaja ČR), Jozef Kubuš (SR), Timothy Mayer (USA), Daniel Piechaczek (Nem.), Aleksi Rantala, Jyri Rönn (obaja Fín.), Maxim Sidorenko (Bielor.), Daniel Stricker, Tobias Wehrli (obaja Švaj.)

Čiaroví rozhodcovia: Paul Carnathan, Fraser McIntyre (obaja USA), Jimmy Dahmen, Henrik Pihlblad (obaja Švéd.), Nicolas Fluri (Švaj.), Jon Kilian (Nór.), Gleb Lazarev (Rus.), Vít Lederer, Miroslav Lhotský, Rudolf Tosenovjan (všetci ČR), Bevan Mills (Kan.), Masi Puolakka, Sakari Suominen (obaja Fín.), Andre Schrader (Nem.), Peter Šefčík (SR), Anton Semjonov (Est.)

ko;pp;bk

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.