Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Rozhodcov a delegátov bude vyplácať VsFZ

Sportnet|Publikované 5. mar 2009 o 23:00

KOŠICE. Ak nejde Mohamed k hore, musí ísť hora k Mohamedovi. Tohto úslovia sa drží športovo-technická komisia Východoslovenského futbalového

zväzu aj napriek tomu, že po jeseni jej aktív negovala väčšina funkcionárov oboch severných skupín V. ligy. "Za to, čo urobili niektorí funkcionári, nemožno vopred odsudzovať ostatných, naopak, chceme im vyjsť v ústrety pred jarnou odvetou," hovorí predseda ŠTK Štefan Olšavský.

"Aktívy budú v týchto reštauráciách: pre kluby IV. ligy skupiny Sever v piatok 13. marca v prešovskej Mladosti, pre skupinu Juh v budove Magistrátu mesta Košice, zástupcovia III. Ligy sa stretnú v piatok 20. marca v Hummeri pri Lemešanoch a napokon kluby južných skupín V. líg sa zídu v piatok 27. marca tiež v budove Magistrátu mesta Košice," prezrádza Š. Olšavský, ktorý poznamenáva, že všetky stretnutia sa začnú o 16.30 hod. A o čom bude reč? "Pochopiteľne, trochu si oživíme jeseň s kladmi i nedostatkami a povieme si pár myšlienok aj k priebehu jari so želaním mať obojstranne čo najmenej vrások a vidieť vo férovom prostredí čo najhodnotnejšie stretnutia." Čo je vaším želaním? "Chceme, aby si funkcionári vyliali srdce a v záujme futbalu hovorili konkrétne a pravdivo." Pripravujete aj nejaké novinky? "Chceme podľa vzoru III. ligy na jar odmeňovať rozhodcov a delegátov zväzu aj v IV. a V. lige z centra, pochopiteľne z peňazí klubových pokladníc, ale s jednotným metrom, aby nik nikoho nepodozrieval z akýchkoľvek vplyvov a podozrení a všetko sa dialo podľa smerníc. Hlavne však verím, že kluboví funkcionári budú pred začiatkom sezóny oveľa aktívnejší ako v jeseni, napokon, všetko robíme pre nich tak, aby servis fungoval čo najlepšie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.