Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Rozhodca McCreary končí v NHL po 27 rokoch

SITA|Publikované 2. apr 2011 o 12:31

McCreary počas finále play-off NHL odpískal dovedna 44 zápasov a celkovo vo vyraďovacej časti dostal dôveru v 297 stretnutiach.

TORONTO. Bill McCreary sa rozhodol ukončiť svoju 27-ročnú rozhodcovskú kariéru v NHL. Päťdesiatpäťročný veterán s píšťalkou odpíska svoj posledný zápas ako hlavný v sobotu medzi tímami Washington Capitals - Buffalo Sabres. Bude to jeho v poradí 1737. duel odvtedy, čo 3. novembra 1984 rozhodoval prvýkrát v NHL súboj Washingtonu s New Jersey.

"Počas svojej výnimočnej kariéry práve McCreary zaviedol novú úroveň rozhodovania. Vďaka svojim skúsenostiam a vysokej profesionalite si získal vážnosť nielen u svojich kolegov s píšťalkou, ale aj u hráčov a generálnych manažérov klubov. To sa okrem iného odrazilo aj v tom, že sa podieľal na rozhodovaní v 15 finálových sériách bojov o Stanleyho pohár," uviedol šéf rozhodcovskej sekcie NHL Terry Gregson, tiež bývalý známy arbiter.

McCreary počas finále play-off NHL odpískal dovedna 44 zápasov a celkovo vo vyraďovacej časti dostal dôveru v 297 stretnutiach.

"Mám radosť a som poctený tým, že som mohol toľké roky rozhodovať v NHL. Ďakujem svojej rodine za obrovskú podporu a tiež skupine obetavých ľudí okolo mňa, bez ktorých by som nedosiahol viaceré rozhodcovské méty," nechal sa počuť McCreary.

McCreary sa okrem úrovne NHL etabloval aj na reprezentačnej úrovni. Práve on bol rozhodcom finálového súboja hokejového turnaja mužov na troch olympiádach - v Nagane 1998, Salt Lake City 2002 a tiež Vancouveri 2010. Absolvoval aj niekoľko súbojov v rámci Svetového pohára.

Súvisiace články