Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rozčarovanie? Sklamanie? Bezradnosť? - i keby sa to spojili, nevystihovalo by to Komanického zverencov

Sportnet|Publikované 13. okt 2002 o 22:00

Trnava - Po štvorgólovom výprasku slovenských futbalových reprezentantov do 21 rokov od Angličanov, nebolo dvakrát ľahké trénerovi Mikulášovi

Komanickému rozoberať tento duel.

"Na našu hru sa dalo pozerať prvých 10 minút I. polčasu a úvodných 15 minút II. polčasu. Po vylúčení POnčáka nastal v našej hre totálny chaos a dezorganizácia. V útoku sme boli neplodní, bez zakončenia, bez vytvorenia si nejakej šance. Stred poľa, až na Pavlíka, prakticky neexistoval a obrana bola najslabším článkom nášho mužstva. Pre Angličanov urobila deň otvorených dverí a tí už dávno tak poľahky neskórovali. Týmto výsledkom sme znegovali náš dobrý výkon v Turecku a dopadli sme tvrdo do slovenskej reality."

Ako by ste charakterizovali stretnutie s Anglickom? Rozčarovanie? Sklamanie? Bezradnosť?

"Ak si dáte všetky tri slová dokopy, tak je to ešte slabý výraz na to, čo sme proti Angličanom ukázali. Očakávali sme oveľa viac od tohto zápasu."

Na čo ste hlavne upozorňovali svojich zverencov? A čo z toho sa splnilo do bodky?

"Video je jedna vec a preniesť poznatky z neho na ihrisko, je druhá vec. Nám sa to vôbec nepodarilo. Po vylúčení Pončáka sme sa celkom rozsypali. Na tomto príklade je najlepšie vidie, že niektorí sú síce dobrí futbalisti vo svojich kluboch, keď majú okolo seba skúsenejších spoluhráčov, ktorí ich podržia. Teraz, keď sú medzi seberovnými a majú priniesť kvalitu do tohto mužstva, zrazu niet takého hráča, ktorý by to zobral na seba. Chýba vodca tímu. Najlepšie to bolo vidieť po našom prvom inkasovanom góle, keď sme začali hrať alibistický futbal. Všetci sa báli zobrať na seba zodpovednosť. Začali sme nakopávať dlhé lopty dopredu, čo nemalo význam."

Keby ste mohli porovnať kvalitu oboch našich doterajších súperov, ako by vyznelo vaše hodnotenie?

"Angličania nebali súpera, kdežto Turci ho doma mali, takže ťažko porovnávať. Iba ich vzájomný súboj ukáže, ktorý z nich je lepší."

Ako vidíte teraz naše šance v kvalifikačnej skupine?

"Videli sme hrať Turkov, teraz Angličanov. Z našej skupiny postupuje priamo len víťaz a na základe koeficientu získaných bodov postupujú z ôsmich druhých miest len šiesti. Musíme byť veľmi reálni a snažiť sa dohrať túto kvalifikáciu so cťou."

Vzhľadom na to, ako Slovensko začalo túto kvalifikáciu, nerozmýšľate, že by ste opustili reprezentačnú stoličku a uvoľnili miesto pre iného, alebo ako vidíte momentálnu situáciu?

"Keď mi výkonný výbor ponúkol túto funkciu a menoval ma do nej, tak som sa nebránil. Ak výkonný výbor príde s tým, že po takýchto výsledkoch nie je spokojný s mojou prácou, tiež sa nebudem brániť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.