Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rozbehnutí baníci boli na predohrávku pozitívne naladení

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Štítnik/Jablonov - Zrušenie predohrávky prvého jarného kola, ktoré malo byť na programe tento víkend, jednému vyhovuje inému nie. Nováčik skupiny

Juhozápad V. ligy TJ baník Štítnik mal v nedeľu hostiť súper z Nálepkova, ktorému v piatioligovej premiére podľahol na jeho pôde 0:3. Aj keď po prvých troch dueloch súťaže nemali baníci na konte ani bod, postupne si za 13 kôl nazbierali 17 a patrí im 9. priečka. Slušný úspech, veď na piate Kráľovce strácajú len tri bodíky, čo nie je veľká strata.

9. Štítnik 1352617:1617

12. Nálepkovo1351723:2616

ŠTK VsFZ však 14. kolo preložila, resp. nerozhodla o jeho predohrávaní. "My sme boli pripravení. Káder mužstva je kompletný, a čo sa týka hracej plochy, tá je takisto v dobrom stave. Pre nás by bolo lepšie keby sa bolo hralo," odvetil stručne, ale výstižne predseda TJ Baník Miloš Gallo. Z jeho vyjadrenia sa dalo vycítiť to, čo si väčšina fanúšikov myslí. Baníci sa v závere prvej polovice súťaže dobre rozbehli, začali pravidelne bodovať a podávali kvalitné výkony. Zima bude dlhá, čo sa môže prejaviť na zohratosti kolektívu. Na druhej strane, funkcionári Štítnika berú účinkovania v V. lige veľmi vážne a príchodom dvoch troch posíl sa sila mužstva pred jarnou odvetou ešte môže zvýšiť.

Pod Soroškou v Jablonove sa chystali hostiť vyšné Opátske, na pôde ktorého v polovici augusta prehrali tesne 1:2. Touto porážkou odštartovali plynári svoju najhoršiu jeseň za niekoľko dlhých sezón. Prvých bodov sa dočkali až v 11. kole po tom, ako zdolali Nálepkovo 4:0. Poslednej priečku, na ktorej budú zimovať, sa tak nemohli v Jablonove vyhnúť.

1. Vyš. Opátske138 2 332:1626

14. Jablonov131 11113:41 4

S lídrom by to však vzhľadom na svoju výkonnosť mali nesmierne zložité. Do jari sa pokúsia svoj hendikep zmazať. Ako už predtým povedal vedúci mužstva FC Slotransgas Jablonov Pavol Kardos, napriek nelichotivému postaveniu v tabuľke sa pokusu o záchranu súťaže pod Soroškou ešte nevzdali. Na správnu cestu sa ale musia plynári vydať už počas zimnej prípravy. Postup do pokojnejších vôd tabuľky znamenajúcich záchranu bude v jarnej odvete pre Jablonovčanov ťažký a náročný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.