Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Roya za míľnik 1000 zápasov v NHL ocenil jeho chlapčenský idol Vachon

TASR|21. jan 2003 o 12:16

Denver 21. januára (TASR) Brankár Patrick Roy z Colorada Avalanche vykorčuľoval na zápas NHL v noci na utorok už po tisíci raz v kariére, čo v dejinách ...

Denver 21. januára (TASR) Brankár Patrick Roy z Colorada Avalanche vykorčuľoval na zápas NHL v noci na utorok už po tisíci raz v kariére, čo v dejinách najprestížnejšej hokejovej ligy planéty doteraz nedokázal žiadny z jeho kolegov spomedzi žrdiek.

Pred duelom s Dallasom Roya ocenil najskôr viceprezident NHL Jim Gregory a po ňom aj brankárov chlapčenský idol Rogie Vachon, ktorý legendu klubu lavín odmenil striebornou hokejkou. Držiteľa niekoľkých brankárskych rekordov NHL sprevádzali na ľade manželka i jeho tri deti.

Roy v 19-ročnej kariére priviedol svojich spoluhráčov už k 529 víťazstvám. Len vlani 15. novembra prekonal rekord ďalšej bývalej brankárskej stálice Terryho Sawchuka v počte odchytaných minút a už o 9 dní na to padol aj ďalší Sawchukov rekord NHL v počte odohratých zápasov (972).

"Keď som vstúpil do tejto súťaže, mojím cieľom bolo udržať sa v prvom tíme. Ani neviem ako, no ubehlo osemnásť rokov a ja mám za sebou už 1000 zápasov ako jediný v NHL. Je to úžasné," vyhlásil Roy pred fanúšikmi v Pepsi Centre v Denveri. "Kedysi som pochyboval, že odchytať 1000 zápasov je vôbec možné. No myslím, že som na ceste k tejto méte prejavil naozaj veľa trvácnosti formy a zdravia a stability vo výkonoch," dodal 37-ročný rodák z Quebec City, ktorý tri pätiny doterajšej kariéry odchytal v drese Montrealu Canadiens.

Súvisiace články