Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Roy dostal v druhom predĺžení "jasličky" a Kings vyrovnali sériu na 3:3

TASR|7. máj 2001 o 08:50

Los Angeles 7. mája (TASR) - Zámorská NHL pokračovala šiestym stretnutím druhého kola play off Západnej konferencie medzi Los Angeles Kings a Coloradom Avalanche. V súboji, v ktorom sa Kings podarilo vyrovnať stav série na 3:3 sa predstavili aj traja Slov

Brankár Colorada Avalanche Patrick Roy v zákroku počas tretej tretiny šiestej hry semifinálového stretnutia Západnej konferencie na štadióne Staples Center v Los Angeles.
REUTERS/Mike Blake MB/ME

áci Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel a Ľubomír Višňovský.

LOS ANGELES - COLORADO 1:0
po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Králi z Los Angeles sa v stredu večer môžu stať na ľade Avalanche 17. tímom v histórii NHL, ktorý dokázal otočiť sériu play off z 1:3 a postúpiť. Túto možnosť si vybojovali v dramatickom stretnutí na vlastnom ľade, keď jediný a rozhodujúci gól celého stretnutia padol až v druhom predĺžení z hokejky Glena Murraya. "Hovorí sa, že keď sa puk kotúľa, treba vystreliť. Skúsil som to v domnení, že zmení smer a stalo sa," povedal šťastný Murray. Na gól nebude zrejme v dobrom spomínať brankár hostí Patrick Roy, ktorému nešťastne prekĺzla strela Murraya od modrej pomedzi nohy. Jeho náprotivok Felix Potvin si naopak pripísal druhý zápas s čistým kontom v rade a jeho nepriestreľnosť trvá už 161 minút. V domácich dresoch sa síce Slováci bodovo nepresadili, no tak Stümpel ako aj Pálffy strávili zo svojho tímu na ľade najviac minút. Stümpel stihol za 31 minút vystreliť tri strely, Pálffy za 32 a pol minúty štyri, pričom so všetkými mal Roy plné ruky práce. Ľubomír Višňovský odohral 24 minút a neohrozil Roya ani raz. Rekordérom stretnutia v počte strávených minút sa stal bývalý hráč Kings Rob Blake s 39 minútami, Joe Sakic, ktorý sa vrátil po zranení ramena odohral zatiaľ iba 27 minút. Kráľom sa v histórii už raz podarilo otočiť stav série z 1:3, v roku 1989 s Edmontonom.

Góly: 83. Murray (Emerson). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:33. Brankári: Potvin - Roy. Rozhodcovia: Faucette, Fraser - 18.478 divákov.