Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rošáda v Iuvente

Sportnet|Publikované 16. dec 2008 o 23:00

KOVÁCSOVÁ ODCHÁDZA, NAHRADÍ JU BIRKUŠOVÁMichalovce opúšťa ďalšia maďarská legionárka, náhradou je juniorská reprezentantka z TrenčínaMICHALOVCE.

KOVÁCSOVÁ ODCHÁDZA, NAHRADÍ JU BIRKUŠOVÁ

Michalovce opúšťa ďalšia maďarská legionárka, náhradou je juniorská reprezentantka z Trenčína

MICHALOVCE. Ďalšia hráčska zmena! Po tom, čo sa v Iuvente rozhodli ukončiť spoluprácu s maďarskou krídelníčkou Évou Kovácsovou, majú v Michalovciach takmer okamžite náhradu. Od budúceho roka bude dres Iuventy obliekať 18-ročná juniorská reprezentantka Anna Mária Birkušová.

Odchádza druhá legionárka

Po tom, čo sa v októbri v Michalovciach rozlúčili s maďarskou spojkou Judit Bakovou, sa vo všeobecnosti očakávalo, kedy ju bude nasledovať aj jej krajanka Éva Kovácsová. Vydržala do tohto pondelka. "V jej prípade takisto rozhodla neuspokojivá výkonnosť, na základe čoho sme sa rozhodli rozviazať s ňou profesionálnu zmluvu a rozlúčiť sa. Samotná hráčka to nebrala nijako tragicky, rozišli sme sa korektne," informoval o odchode ľavorukej krídelníčky, ktorá pred sezónou do Iuventy prestúpila z maďarského druholigového Csömör KSK, športový riaditeľ klubu Peter Tirpák.

Náhradou talentovaná juniorka

Iuventa neostane dlho bez druhej ľavorukej krídelníčky, pretože od 1. 1. 2009 do Michaloviec prestupuje Anna Mária Birkušová zo Štartu Trenčín. Je to juniorská reprezentantka, ktorá meria 162 centimetrov, váži 69 kilogramov a v súčasnosti je najvážnejšou adeptkou na prvenstvo v ankete Talent roka 2008. Keďže 4. 3. 2009 oslávi 19. narodeniny, stále môže hrať aj za starší dorast a pre tých, ktorí si na ňu spomínajú matne, pripomenieme, že práve ona spečatila rozhodujúcim gólom blamáž Iuventy z minulej sezóny v piatom zápase série play-off o tretie miesto s jej materským Trenčínom. "Podpísali sme s ňou dlhodobý kontrakt na tri roky s následnou dvojročnou opciou. Je to veľmi talentovaná a perspektívna hráčka, ktorá bude pre naše družstvo určite posilou," doplnil Peter Tirpák.

Pikantná premiéra

Birkušová ešte zajtra odohrá v drese Trenčína televíznu predohrávku 11. kola WHIL proti Šali, od nového roka sa bude hlásiť v Michalovciach a v drese Iuventy absolvuje 10. 1. 2009 v zápase 12. kola WHIL premiéru práve na ihrisku Trenčína...

JAROSLAV ČÚRNY

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.