Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Rooneymu gól nezobrali

Sportnet|19. jún 2004 o 00:00

LISABON - Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla, že strelcom druhého gólu v zápase Anglicko - Švajčiarsko 3:0 napokon zostáva Wayne Rooney z Evertonu. Strela z jeho kopačky v 75. minúte duelu totiž trafila najprv ľavú žrď bránky gólmana Jörga Stiela ..

LISABON - Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla, že strelcom druhého gólu v zápase Anglicko - Švajčiarsko 3:0 napokon zostáva Wayne Rooney z Evertonu. Strela z jeho kopačky v 75. minúte duelu totiž trafila najprv ľavú žrď bránky gólmana Jörga Stiela a potom sa od jeho hlavy odrazila naspäť do siete.

Technická komisia UEFA zvažovala preklasifikovanie gólu na vlastný, keďže lopta by sa po odraze od žrde zrejme vrátila do hry. "Mierené strely, ktoré sú tečované, alebo ich odrazené od konštrukcie usmerní do siete brániaci hráč alebo brankár, nebudú považované za vlastné góly," uvádza sa v oficiálnom stanovisku príslušnej komisie.

Rooneyho prvý gól v súboji znamenal prepis historických tabuliek, keď Angličan vo veku 18 rokov, 7 mesiacov a 24 dní prekonal dovtedy najmladšieho strelca histórie záverečných turnajov majstrovstiev Európy Dragana Stojkoviča (1984, 19 rokov, 3 mesiace a 16 dní). (tasr)

Súvisiace články