Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Rooney sa stáva hrobárom Arsenalu

Sportnet|26. okt 2004 o 00:00

Útočník futbalového Manchesteru United Wayne Rooney, ktorý prestúpil nedávno na Old Trafford z Evertonu za 27 miliónov libier, sa stáva hrobárom londýnskeho Arsenalu. Pred dvoma rokmi stopol jeho tridsaťzápasovú ligovú sériu bez prehry, v nedeľu podvečer

Útočník futbalového Manchesteru United Wayne Rooney, ktorý prestúpil nedávno na Old Trafford z Evertonu za 27 miliónov libier, sa stáva hrobárom londýnskeho Arsenalu. Pred dvoma rokmi stopol jeho tridsaťzápasovú ligovú sériu bez prehry, v nedeľu podvečer zasa prekazil obhajcovi majstrovského titulu vstup na ešte honosnejšiu métu - 50. Arsenal utrpel po sedemnástich mesiacoch prvú prehru.

V deň svojich devätnástych narodenín (jedna z jeho obdivovateliek mu k nim poslala hodinky za 15-tisíc libier) "zariadil" Rooney pokutový kop, ktorý premenil van Nistelrooy a v nadstavenom čase pridal gól po prihrávke Smitha. Predmetom búrlivých diskusií ostáva na ostrovoch situácia, po ktorej nasledovala penalta.

Rooney, bežiaci vedľa obrancu Campbella, pád nafilmoval, ale rozhodca Mike Riley to videl inak. Nie však kľúčová postava defenzívy londýnskeho klubu, ktorá pri odchode z trávnika len nechápavo krútila hlavou.

Anglický bulvárny denník The Sun nazval Rooneyho za tento počin "špinavým potkanom". Guardian hľadal pre zmenu paralelu s Diegom Maradonom. Kapitán argentínskej reprezentácie si na svetovom šampionáte 1986 v Mexiku pomohol ku gólu rukou, ktorú neskôr nazval "božou".

Na hlavu Rooneyho sa po nedeli zosypala kritika najťažšieho kalibru. Manažér Manchesteru sir Alex Ferguson tvrdil, že na tento prestížny zápas je zvedavý celý svet. Ten musel v nedeľu precitnúť, keď mladá hviezda United pred zrakmi miliónov televíznych divákov podvádzala, čo neodhalil ani skúsený rozhodca Riley. The Daily Mail pripomína, že tento arbiter viedol na štadióne Old Trafford osem stretnutí a nariadil v nich osem pokutových kopov v prospech Manchesteru.

"Prehru nesieme ťažko, pretože sme boli okradnutí. Rooney povedal mojim hráčom, že sa ho Campbell nedotkol. Pokutový kop bol zlomovým bodom zápasu," soptil francúzsky kouč Arsenalu Arsene Wenger.

Denník The Times píše, že po zápase prišlo v tuneli k incidentom medzi oboma mužstvami. "Bolo to dôležité víťazstvo. Znamená veľký impulz do ďalších bojov," vyhlásil Ferguson na tlačovej konferencii, na ktorú prišiel v inom obleku, než v akom sedel na lavičke. Dôvodom na zmenu garderóby bolo podľa novín vraj to, že hráči Arsenalu škótskeho manažéra pri odchode do kabíny obliali polievkou.

"Už sme zvyknutí na to, že v zápasoch s Manchesterom na jeho ihrisku je proti nám vždy nariadený pokutový kop. Pravidelne sa to opakuje," povedal kapitán Arsenalu Patrick Viera.

Čo napísali po zápase?
The Sun: Roo, špinavý potkan.

The Daily Mail: Podvod. Arsenal zaplatil tentoraz cenu za chybu rozhodcu.

The Times: Neviditeľný faul.


Súvisiace články