Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Rooney sa nepohne bez žuvačky ani na krok

Sportnet|19. jún 2004 o 00:00

Futbalové megahviezdy Beckham s Owenom i ďalší si v Coimbre po výhre Anglicka nad Švajčiarskom 3:0 vydýchli. Pozornosť novinárov sa koncentrovala na osemnásťročného strelca dvoch góloch Wayna Rooneyho. Kanonier liverpoolskeho Evertonu preberal cenu ...

Futbalové megahviezdy Beckham s Owenom i ďalší si v Coimbre po výhre Anglicka nad Švajčiarskom 3:0 vydýchli. Pozornosť novinárov sa koncentrovala na osemnásťročného strelca dvoch góloch Wayna Rooneyho. Kanonier liverpoolskeho Evertonu preberal cenu pre najlepšieho hráča zápasu nevzrušene, v ústach neprestával premieľať žuvačku.

"Veľmi mi pomohol tím. Pri prvom góle mi perfektne Michael (Owen) poslal loptu, stačilo iba nastaviť hlavu. Pri druhom som mal šťastie. Vypálil som z celej sily a odrazilo sa to, ako ste videli, od hlavy brankára. Dôležité je, že sme vyhrali. Verím, že nám to vyjde aj v poslednom zápase s Chorvátskom a postúpime zo skupiny," povedal mladík, ktorého zvláštne pridrzý výraz navráva, že s trémou sa v živote nestretol. Keď sa chvíľu venoval iba žuvačke, sympaticky zopakoval slová vďaky pre všetkých spoluhráčov.

Anglickí novinári sa bavili hľadaním prirovnaní. Krkolomne skombinovali Ronalda podľa futbalového priezviska s hokejom, od krstného mena Gretzkého. Futbalovo má vraj niečo z anticipácie Owena a agresivity Gascoigna. Švédsky tréner Anglicka Sven-Göran Eriksson sa na jeho adresu nadchýnal.

"Fantastické, neskutočné. Dať také dva krásne góly v osemnástich rokoch je, skrátka, neuveriteľné. Hoci dostal žltú kartu, chlapca určite postavím aj na stretnutie proti Chorvátsku. Po bolestnej prehre s Francúzskom sme boli prvých tridsať minút dosť nervózni. Som šťastný, že sme sa z toho dostali." Švajčiarsky tréner Jakob Kuhn bol nešťastný z toho, že aj v druhom zápase dohrával jeho tím s vylúčeným hráčom. "V takých ťažkých klimatických podmienkach je to veľký hendikep. Súper to vedel využiť. Mrzí ma, že v čase nášho úvodného tlaku sme inkasovali gól." Sklamaný Kuhn mal výhrady voči ruskému rozhodcovi Ivanovovi.

"Pred druhým gólom Angličanov fauloval Vassell nášho Müllera. Okrem toho bolo prísne aj vylúčenie Haasa. Na takomto fóre by sa to stávať nemalo. Teoretickú šancu na postup ešte máme, ale ilúzie si nerobíme. V poslednom zápase so silným Francúzskom nám pôjde najmä o prestíž. A radi by sme konečne dohrali s jedenástimi hráčmi." (ju)

Súvisiace články