Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Ronalda nepustili, príde štvorica, Pálffy možno, Bondra nie

TASR|Publikované 10. feb 2002 o 10:24

Salt Lake City 10. februára (TASR) - Vedenie Calgary Flames napriek sľubom napokon neuvoľnilo Ronalda Petrovického na zápas ZOH proti Nemecku a slovenský ...

Salt Lake City 10. februára (TASR) - Vedenie Calgary Flames napriek sľubom napokon neuvoľnilo Ronalda Petrovického na zápas ZOH proti Nemecku a slovenský hokejista odletel s klubom do Vancouveru.

Pár hodín pred úvodným buly tak na pokyn trénera Jána Filca dopísali na súpisku Richarda Kapuša, čo znamená, že mladší Petrovický už na prvú fázu nepríde. Hrať v poslednom zápase proti Rakúsku nebude s najväčšou pravdepodobnosťou ani Peter Bondra, lebo proti Lotyšom Filc počíta s doplnením súpisky o Pavla Demitru, Jozefa Stümpela, Mariána Hossu a Zdena Cháru. Okrem nich sa z vychytených mien z NHL v druhom zápase predstavia ešte Ľubomír Višňovský, Ľuboš Bartečko a možno aj Žigmund Pálffy. "Pálffy zrejme nastúpi znova podľa priebehu, lebo s vedením LA platí dohoda, aby sa trochu šetril. Chceli sme ho v prvom zápase, ale keďže sa chlapcom nedarilo, potrebovali sme trochu oživiť hru a priniesť do hry hokejistu, ktorý vytvára kombinačné nápady, je vyspelý individuálne a vie aj zakončiť," zdôraznil Filc.

/vyslaný redaktor TASR/

Súvisiace články