Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Ronald Petrovický predĺžil s Rangers

SITA|1. júl 2003 o 09:37

NEW YORK 1. júla (SITA) - Klub zámorskej hokejovej NHL New York Rangers predal práva na svoju dlhoročnú oporu Briana Leetcha Edmontonu.

Jazdcom sa s Leetchom v pondelok nepodarilo dohodnúť na novej zmluve, práva na 33-ročného dvojnásobného držiteľa Norrisovej trofeje, ktorý sa v utorok stal voľným hráčom, preto posunulo Oilers výmenou za 28-ročného brankára Jussiho Markkanena a tiež podmienečný výber v drafte v roku 2004 v prípade, že sa Leetch počas leta dohodne na pôsobení v inom klube. Skúsený obranca v minulej sezóne pre zranenie členka odohral iba 51 zápasov so ziskom 30 bodov. V minulej sezóne zarobil 9,68 mil. USD, pre budúcu sezónu sa však pravdepodobne bude musieť uspokojiť s nižšou sumou.

Naopak, Rangers predĺžili zmluvy s ľavými krídlami Danom La Couturom a Ronaldom Petrovickým. Bližšie podmienky kontraktu Petrovického s Rangers prezident a generálny manažér klubu z Manhattanu Glen Sather neoznámil. Slovenský útočník odohral v minulej sezóne 66 zápasov, v ktorých zaznamenal 5 gólov a 9 asistencií. Bola to jeho najúspešnejšia sezóna v zámorskej NHL čo do počtu získaných bodov. Dvadsaťšesťročný rodák zo Žiliny bol šiestym najtrestanejším hráčom jazdcov, keď nazbieral 77 trestných minút. Do New Yorku prišiel Petrovický 4. októbra 2002 v rámci tzv. waiver draftu z tímu Calgary Flames, ktorý ho v roku 1996 draftoval z 228. miesta v 9. kole. V NHL odohral Petrovický celkovo 173 súbojov s bilanciou 14 gólov, 21 asistencií a 216 trestných minút.

Súvisiace články