Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Romanovi Špačekovi to zatiaľ ide na ihrisku i v škole

Sportnet|Publikované 20. okt 2003 o 22:00

Prešov - Piatkový extraligový duel volejbalistov VK PU Prešov a Chemesu Humenné bol očakávaný v oboch táboroch s istým napätím. Aj keď sa súťaž ešte

len rozbieha, predsa len, dovtedy ani jeden zo súperov nepoznal trpkosť porážky. Po výsledku 3:1 napokon mohli byť spokojnejší domáci, ktorí mali v zlomových momentoch vo svojich radoch viacero osobností. Či už účinne hrajúcich blokárov Červeňa a Hrivnáka, alebo smečiarov Sopka st. a Špačeka. Práve Roman Špaček patril nielen k tým, ktorí štatisticky získali najviac bodov, ale predovšetkým k tým, ktorí si v rozhodujúcich chvíľach zachovali chladnú hlavu a nevyrábali chyby. Napokon, Roman je vekovo najstarším z kádra vysokoškolákov, nuž mu táto pozícia svedčí. "Určite, zodpovednosť pri rozhodujúcich loptách by mala byť na nás, starších. Najmä v ťažších zápasoch - či už v Novom Meste, Púchove, alebo aj teraz proti Humennému, si patrične uvedomujeme, čo sa od nás očakáva a podľa toho sa snažíme aj hrať," komentoval svoj výkon. "Celé mužstvo je však v porovnaní s minulou sezónou vyzretejšie, prejavuje sa aj konkurencia na jednotlivých postoch."

V zápase proti Humenčanom odohrali Prešovčania prvé dva sety úplne hladko, v teťom dejstve si však sami skomplikovali situáciu. "V tých prvých dvoch setoch sme úplne dominovali, mám však pocit, že pred tretím prišlo uspokojenie a to súper okamžite využil. Mali sme potom problémy, hoci sme v štvrtom sete viedli, v závere sme sa po vlastných chybách opäť museli strachovať. Nebol to rozhodne ľahký zápas, hoci nás Humenné prakticky ničím neprekvapilo, prišlo so zostavou aj taktikou, ktorú sme predpokladali."

Po troch kolách sú Prešovčania ako jediní bez straty bodu, zatiaľ okupujú druhú priečku za VKP Bratislava, ktorý má však o zápas viac. Práve policajti budú najbližšími súpermi VK PU, v piatok sa pri Torsye črtá súboj ako remeň. "VKP bude kvalitatívne určite ťažší súper ako Humenné, nás však sila súpera motivuje a budeme sa chcieť predviesť ešte v lepšom svetle," prorokoval R. Špaček. Mimochodom, k volejbalovým povinnostiam sa mu pridružili v tejto sezóne aj školské - stal sa totiž študentom telesnej výchovy na Prešovskej univerzite. Ako to teda doposiaľ zvláda? "Zatiaľ v pohode, dôležitejšie to bude počas skúškového obdobia... V ústrety nám však vychádza aj samotná univerzita, takže zatiaľ so školou nie sú v podstate problémy. Mám radosť, že sa mi zatiaľ darí volejbalovo aj študijne."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.