Romana Skvašíka ulovil extraligista zo Svitu

V drese extraligového Svitu. Skvašík (vľavo) so spoluhráčom Lawrencom.
V drese extraligového Svitu. Skvašík (vľavo) so spoluhráčom Lawrencom. (Autor: archív R. S.)
Sportnet|7. okt 2015 o 00:00

Michalovský basketbal už dlhšiu dobu nezaznamenal výraznejší úspech, ktorý by ho preslávil na celom Slovensku.

Je to možno aj preto, že dlhoročný prvoligista 1. BK sa po zániku mužského tímu po sezóne 2010/11 zameral na výchovu mládeže. A v týchto dňoch môžu predstavitelia klubu zbierať prvé ovocie svojej práce.

MICHALOVCE. Kapitán juniorského tímu Roman Skvašík totiž bude pôsobiť v tíme stabilného účastníka najvyššej súťaže ŠK Svit, ktorý je basketbalovou baštou nielen na východnom Slovensku, ale aj v celej republike.

Osemnásťročný Skvašík tak ide v šľapajach ďalších Michalovčanov Štefana Straku a Ľudovíta Kmetonyho, ktorí si zahrali ešte za federálnych čias najvyššiu súťaž tiež v drese Svitu.

Obrovská výzva

Práve generácia okolo Romana Skvašíka sa stala pre predstaviteľov 1. BK Michalovce prvoradou.

V jej radoch pôsobí viacero talentovaných hráčov, ktorí hrali niekoľko rokov spolu a ich výsledkom bolo aj trináste minulosezónne miesto v juniorskej extralige, ktoré bolo ešte pre predstaviteľov klubu sklamaním.

„Doplatili sme na to, že sme Romana Skvašíka pustili do Žiliny a iní chlapci ho v zostave plnohodnotne nenahradili,“ vyjadril sa manažér 1. BK Michalovce Peter Biganič.

Pôsobenie v Žiline však Skvašíkovi výrazne pomohlo v kariére.

„Určite! Hral som o majstra Slovenska, čo by sa mi v Michalovciach nepodarilo. Napokon sme obsadili druhé miesto, keď sme vo finále Final Four nestačili na Prievidzu. Mne osobne tento finálový turnaj vyšiel a možno aj to upriamilo pozornosť funkcionárov Svitu na moju osobu,“ poznamenal michalovský basketbalový talent.

Ten teraz chce presvedčiť všetkých, že na najvyššiu basketbalovú súťaž má.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Sportnet na východe»Romana Skvašíka ulovil extraligista zo Svitu