Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Roman Špaček sa vracia do VK PU

Sportnet|Publikované 23. okt 2002 o 22:00

Prešov - V závere minulej sezóny prišli do extraligového tímu volejbalistov VK PU Prešov na hosťovanie z Púchova dvaja hráči - Roman Špaček (na obr.)

a Michal Litva. V drese vysokoškolákov dohrali sezónu a po nej sa mali vrátiť do materského klubu. Zatiaľ čo Litva si doteraz hľadá angažmán, R. Špaček rokoval o prestupe ku nováčikovi z Nového Mesta nad Váhom. Ku dohode nedošlo a Roman sa od začiatku tohto týždňa objavil opäť v Prešove, s ktorým sa zrejme spojí jeho volejbalová budúcnosť.

"S Romanom sme sa dohodli na prestupe a zmluve na tri roky. Papierovo by malo byť všetko v poriadku, a tak by mohol posilniť náš tím už v sobotu v Humennom. Jeho príchod bol aj na podnet od trénera Vlkolinského, ktorý potreboval do tímu smečiara, hovorili sme však spolu aj o našej koncepcii perspektívneho budovania mužstva. Roman nám vekovo i koncepčne do mužstva pasuje, s chlapcami sa už pozná a myslím, že by mal byť prínosom," potvrdil nám včera informácie prezident VK PU Prešov Martin Velecký. Ku dvojici smečiarov Sopko a Ondrušek teda pribudne do kádra Richarda Vlkolinského aj tretí hráč na tento post. Dvadsaťsedemročný, 192 cm vysoký volejbalista odohral v minulej sezóne na Prešov deväť zápasov, teraz k nim teda pribudnú ďalšie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.