Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Roman Pivarník je znovu v Prešove, no nie v Tatrane

Na dvojkolesovom tátošovi. Roman Pivarník (vpravo) ako motorkár brázdiaci svet pri debate v Prešove s Vladislavom Sabolom. (Autor: Korzár/Ján Leško)
Ján Leško|Publikované 28. sep 2017 o 22:00

S partiou brázdi svet na motorke.

PREŠOV. Košický rodák, futbalový tréner a bývalý skvelý hráč sa objavil v Prešove.

Prevezme kormidlo po Jantekovi? „Ani náhodou,“ tvrdí. Teraz je z neho motorkár.

Na stroji luxusnej značky

V priestoroch známeho prešovského motocyklového centra sa objavili dva stroje luxusných značiek s českými evidenčnými číslami.

To by iste nebolo nič svetoborné. Lenže jeden motocykel krásnej zlatistej metalízy z ničoho nič nasmeroval k nám.

Jeho majiteľ chvíľu ostal v sedle, tak sme pozerali, čo tým vlastne sleduje. A tu sme zrazu ostali ako ohúrení.

Keď sňal prilbu z hlavy, s úsmevom od ucha k uchu sa vynorila tvár známeho futbalového trénera.

Košického rodáka, od roku 1993 už s českým občianstvom, bývalého hráča napríklad aj Dukly Praha či Rapidu Viedeň, neskôr trénera Olomouca, Jihlavy, 1. FC Tatran Prešov, Bohemiansu Praha a naostatok Viktorie Plzeň, Romana Pivarníka.

Samozrejme, nasledovala prvá otázka kde sa tu berie, či azda aj k nemu sa dostala zvesť o odvolaní Mira Janteka a či hádam sa prišiel, hoci takým nezvyčajným dopravným prostriedkom, uchádzať o post trénera 1. FC Tatran?

„O dianí v súčasnom prešovskom futbale mám nejaký prehľad, viem o trénerskej zmene, ale ja ako tréner v Prešove, ani náhodou!“ vyriekol.

Na dvoch kolesách prešli už osemnásť krajín

Kým Roman Pivarník páčil nejaké informácie o prešovskom futbale, o samotnom meste, ale aj tom, kedy bude hotový nový futbalový stánok, nás stále zaujímalo, aké vetry muža, ktorý v 1. FC Tatran pôsobil v rokoch 2007 až 2010, zaviali v týchto dňoch do Prešova.

„Po tom ako som predčasne skončil vo Viktorii Plzeň, potreboval som si trochu prevetrať hlavu. A usúdil som, že najlepšie to bude na motorke. Tak sme s partiou na dvojkolesových strojoch už tri mesiace na cestách. Za ten čas sme prešli už osemnástimi európskymi i ázijskými štátmi, na tachometri mám nakrútených vyše dvadsaťšesťtisíc kilometrov a ideme ďalej.“

Takže žiadny futbal, ani ten prešovský, ale len motorečky?

„Nateraz určite len motocykel. Sám som sa nikdy na nijaké angažmán nehrnul. Tak to aj ostáva a až čas ukáže, čo bude ďalej,“ uzavrel príjemnú neplánovanú debatu súčasný motocyklový svetobežník Roman Pivarník.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.