Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Roman Paulus: O štvrtej ráno sme pred gymom tancovali, to je extrémny zážitok (rozhovor)

Vladimír Bilohuščin|Publikované 3. jan 2021 o 01:00

OKTAGON Výzva 5 má svojho šampióna. Po 5-kolovej vojne si opasok pripol Roman Paulus.

Spartakus Fight Gym vychoval ďalšieho držiteľa opasku šou OKTAGON Výzva. Roman Paulus si pripísal na svoje konto 3 výhry a zaslúžene je tak kráľom piatej série.

Ako si sa cítil pred finálovým duelom s Tomášom Zajacom?

Pred zápasom som sa cítil veľmi dobre. Bol som namotivovaný, ale nie premotivovaný ísť tam s jediným cieľom, a to vyhrať.

Naozaj si hral pred turnajom so svojim súperom PlayStation?

Nehrali sme ho spolu, ale keď som si šiel pozrieť halu, tak ´Zajo´ tam sedel a hral sa, tak som sa tam na chvíľu posadil a díval sa na nich.

Prvé kolo bolo zrejme tvojho súpera, potom to ale bol súboj na jednu bránku. Čo ti tréneri v prestávke poradili?

Ak si dobre spomínam, tak mi vraveli, že nerobí nič iné, ako tie jeho háky. Poradili mi, aby som tam niečo trafil, keďže na mňa iba vyčkáva. Ale nemal som s ním ísť do bitky, ale hodiť ho, ak by to bolo možné.

Veľmi tvrdo si zasahoval aj jeho prednú nohu, keď Zajaca jeden calf kick doslova ochromil. Bol aj toto game plan?

Tréneri mi povedali, źe mám okopávať tú nohu, ale nesústredili sme sa na to. Keď som vycítil, že to tam môže prísť, že je to dobré načasované, tak som to tam dal.

Ty si dosiahol naozaj významnú vec. Aké si mal pocity, keď ti pripli opasok?

Bol som veľmi šťastný a ani som si to portiadne neuvedomoval. Až ráno som si to všetko premietol, pozrel sa na ten opasok a vtedy som si to uvedomil, čo som vlastne dokázal. Tie pocity boli naozaj super.

Ako prebiehali oslavy titulu?

Oslávil som to s mojim tímom a s mojou rodinou, hneď nato aj nový rok. Hlavne s mojim tímom sme to pooslavovali, keď sme prišli z Brna do Trnavy a o štvrtej ráno sme pred gymom tancovali. To je akože extrémny zážitok.

O tebe je známe, že si takmer nepretržite v gyme. Kedy ťa tam uvidíme zas?

Do tréningu sa vraciam hneď ako to bude možné, čiže v pondelok som v gyme. Porteboval som trocha oddych, lebo deň po zápase som cítil svaly a únavu. Po oddychu sa ale ide zasa naplno, čiže žiadne flákačky.

Komu by si venoval titul šampióna OKTAGON Výzvy 5?

Tento titul by som predovšetkým venoval samému sebe, za tú drinu, ktorú denno denne podstupujem. A samozrejme, môjmu tímu, mojej rodine a ľuďom, ktorí ma podporujú.

Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články