Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Roland Garros - štvorhra mužov - Do finále Dlouhý a Vízner

SITA|Publikované 7. jún 2007 o 14:48

PARÍŽ 7. júna (SITA) - Prvými finalistami štvorhry mužov na druhom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny Roland Garros (dotácia 15 264 500 eur, antuka vonku) v Paríži sa stali Česi Lukáš Dlouhý a jeho ...

PARÍŽ 7. júna (SITA) - Prvými finalistami štvorhry mužov na druhom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny Roland Garros (dotácia 15 264 500 eur, antuka vonku) v Paríži sa stali Česi Lukáš Dlouhý a jeho osobný tréner Pavel Vízner. Deviati nasadení vo štvrtkovom semifinále nečakane zdolali štvorky žrebu, Francúza Fabrica Santora a Srba Nenada Zimonjiča, za 86 minút 6:1, 1:6, 6:4 a zastavili tým sériu úspechov víťazov prípravného podujatia v Ríme na čísle 8. Vo finále si zmerajú sily s úspešnejším párom z takisto štvrtkového súboja Mark Knowles, Daniel Nestor (6-Bah./Kan.) - Maheš Bhupáthí, Radek Štěpánek (India/ČR).

Teoreticky je teda možné, že Česko ako známa deblová veľmoc bude mať už pred finále istotu aspoň "polovice" trofeje. Dlouhý a Vízner, vo štvrťfinále premožitelia svetových jednotiek Američanov Boba a Mika Bryanovcov, vlani takisto boli pri Boulonskom lesíku medzi poslednými štyrmi tandemami, ale vtedy podľahli obhajcom a neskorším držiteľom titulu, Švédovi Jonasovi Björkmanovi a Bielorusovi Maxovi Mirnému. Držiteľov ostatných dvoch primátov z francúzskej metropoly teraz vyradili práve Bhupáthí so Štěpánkom.


Štvorhra mužov - semifinále:

Lukáš Dlouhý, Pavel Vízner (9-ČR) - Fabrice Santoro, Nenad Zimonjič (4-Fr./Srb.) 6:1, 1:6, 6:4


Súvisiace články