Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Roland Garros - Slováci spoznali súperov v 1. kole

SITA|Publikované 26. máj 2006 o 13:34

PARÍŽ 26. mája (SITA) - V Paríži v piatok napoludnie vyžrebovali dvojice 1. kola dvojhry na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka a antukovom vrchole sezóny Roland Garros (celková dotácia 14 265 ...

PARÍŽ 26. mája (SITA) - V Paríži v piatok napoludnie vyžrebovali dvojice 1. kola dvojhry na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka a antukovom vrchole sezóny Roland Garros (celková dotácia 14 265 800 eur). Z kvarteta Slovákov má najťažší žreb Martina Suchá, ktorej sa ušla finalistka tohto podujatia z roku 2004, šiesta nasadená Ruska Jelena Dementievová. Suchej sa v Paríži tradične nedarí, z doterajších štyroch pokusov sa iba raz dostala do 2. kola. Dvadsaťpäťročná Novozámčanka minulý týždeň zahrala dobre na turnaji v Rabate, kde sa dostala až do finále a proti nevyspytateľnej Dementievovej by mohla prekvapiť.

Pätnásta nasadená Daniela Hantuchová bude mať v 1. kole za súperku 25-ročnú Španielku Lourdes Dominguezovú-Linovú, ktorá v tomto roku vyhrala svoj prvý turnaj v kariére a to na antuke v kolumbijskej Bogote. Typická antukárka s aktuálnym renkingom 44 môže byť pre Slovenku nebezpečnou súperkou. Hantuchová bola v Paríži najďalej pred štyrmi rokmi v osemfinále, z vlaňajška obhajuje 3.

Debutantka v hlavnej súťaži Jarmila Gajdošová sa stretne s Francúzkou Stéphanie Cohenovou-Alorovou, ktorá dostala od organizátorov voľnú kartu. Devätnásťročná Slovenka (100.) má proti o štyri roky staršej Francúzke (159.) šancu vyhrať svoj prvý zápas v hlavnej súťaži grandslamového turnaja v kariére. Ani jedna z tria Sloveniek v hlavnej súťaži ešte proti prižrebovanej súperke nikdy predtým nehrala.

Jediný mužský zástupca Dominik Hrbatý, nasadená dvadsaťdvojka turnaja, si počká na úspešného kvalifikanta. Hrbatý bol v Paríži v roku 1999 v semifinále, čo je jeho dosiaľ najlepší grandslamový výsledok. Odvtedy však ani raz neprešiel cez 2. kolo.


Žreb 1. kola dvojhry na Roland Garros 2006:

ŽENY

Martina Suchá (SR) - Jelena Dementievová (6-Rus.) - bilancia: 0:0

Daniela Hantuchová (15-SR) - Lourdes Dominguezová-Linová (Šp.) - bilancia: 0:0

Jarmila Gajdošová (SR) - Stéphanie Cohenová-Alorová (Fr.) - 0:0

MUŽI

Dominik Hrbatý (22-SR) - kvalifikant


Súvisiace články