Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Roland Garros: Paríž čaká na novú kráľovnú

Zúfalá Serena Williamsová v zápase 3. kola turnaja Roland Garros so Slovinkou Srebotnikovou, Američanka prehrala 4:6, 4:6. (Autor: REUTERS)
Sportnet|Publikované 31. máj 2008 o 00:00

V spodnej časti pavúka dvojhry žien rastie tlak na vlaňajšiu finalistku Ivanovičovú zo Srbska.

PARÍŽ, BRATISLAVA. Dva týždne pred štartom Roland Garros nečakane ukončila kariéru štvornásobná víťazka turnaja Justine Heninová z Belgicka, a tak jedinou hráčkou s prvenstvom na parížskej antuke zostala v pavúku so 128 menami piata nasadená Serena Williamsová (2002). Vo včerajšom 3. kole dvojhry Američanka prekvapujúco prehrala so slovinskou tenistkou Katarinou Srebotnikovou 4:6, 4:6.

Grandslamový turnaj na parížskej antuke bude mať novú kráľovnú.

Mama si to nevie vysvetliť

Dvadsaťsedemročná Srebotniková je špecialistka na štvorhru a vlani hrala s Japonkou Sugijamovou vo finále Roland Garros. V dvojhre sa na tomto turnaji dostala najďalej, do 4. kola, v roku 2002 - práve, keď triumfovala Serena Williamsová.

Slovinka žijúca v Dubaji včera lepšie zvládla koncovky oboch setov, na kurte Suzanne Lenglenovej pôsobila pokojnejšie, koncentrovanejšie.

„Serena bola na dvorci nervózna, podráždená,“ cituje turnajový server hlas mamy a trénerky Oracene z hľadiska. „Mysľou nebola v zápase a ja neviem vysvetliť, prečo. Hrala bez iskry, bez sebavedomia.“

Srebotniková po premenenom mečbale žiarila šťastím. „Od rána som mala výbornú náladu," vravela 24. hráčka svetového rebríčka v dvojhre. „Povedala som si: proti Serene nemám čo stratiť, môžem hrať uvoľnene. Aj tak bolo."

Slovinka narazí vo 4. kole na turnajovú desiatku Patty Schnyderovú.

Bezradná Serena

„Vedela som, že ma čaká veľmi ťažký zápas, ale čo mám na to povedať? Súperka hrala dnes neuveriteľný tenis," bezradne pokrčila plecami bývalá svetová jednotka S. Williamsová.

Doteraz všetky tri súboje so Srebotnikovou vyhrala, avšak naposledy tohto roku na antuke v Charlestone zviedli tuhý trojsetový duel.

„V kľúčových momentoch zápasu som pokazila ľahké loptičky, aké inokedy bez problémov zahrám - voleje či returny,“ hľadala Serena príčiny včerajšej prehry. „A pritom som nebola nervózna. Ráno som sa dobre rozcvičila, všetko išlo normálne. Ale na kurte som potom nemala svoj deň. A súperke všetko vychádzalo. Bol to jej zápas.“

Mladšia zo sestier Williamsových (26) je už z hry von. Teraz môže povzbudzovať Venus (28), ktorá v 3. kole narazí na Talianku Penettovú.

Silnie tlak na Ivanovičovú

Vyradením Sereny Williamsovej má v spodnej časti pavúka väčšiu šancu na postup do štvrťfinále nasadená dvojka Ana Ivanovičová. Srbská kráska si včera bez väčších problémov poradila s mladou dánskou hráčkou Caroline Wozniackou 6:4, 6:1.

„Prehra Sereny ma veľmi prekvapila, veď do Paríža prišla vo veľmi dobrej forme,“ poznamenala Ivanovičová. Srbská tenistka sa pri neúčasti Heninovej dostáva v Paríži pod veľký tlak, veď vlani sa stretli vo finále. „Ani v tejto novej situácii sa na mojich očakávaniach nič nemení. Idem krok po kroku, naj­bližšie sa vo štvrtom kole čaká Češka Cetkovská. Naposledy sme proti sebe nastúpili ako juniorky. Dúfam, že môj tréner Sven Groenefeld ma vyzbrojí do zápasu s účinnou taktikou. Nepozerám sa, čo potom bude ďalej.“


Súvisiace články