Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Roland Garros naďalej v Paríži pri Buloňskom lesíku

SITA|13. feb 2011 o 13:47

Francúzska tenisová federácia (FFT) v nedeľu oznámila, že tenisový grandslamový turnaj Roland Garros sa bude od roku 2016 naďalej hrať v Paríži pri Buloňskom lesíku.

PARÍŽ.

Ako je známe, okrem rozšírenia terajšieho rovnomenného areálu prichádzal do úvahy aj presun podujatia do úplne nových priestorov. O organizáciu sa ešte uchádzali Versailles, Marne-la-Vallée a Gonesse.

Roland Garros je najmenší spomedzi granslamových turnajov a hráči i fanúšikovia sa pravidelne sťažujú na preťaženú dopravu v okolí i na obmedzené kapacity komplexu. Pri jeho renovácii pripadá do úvahy vybudovanie sťahovateľnej strechy nad hlavným kurtom a výstavba nového protiľahlého hľadiska s kapacitou 8-tisíc miest. Rekonštrukcia športoviska by mala stáť približne 250 miliónov eur. Zvyšné tri ponuky by si vyžiadali 470 až 800 miliónov eur.

Medzi zástancov zmeny dejiska podujatia patrí aj niekdajšia svetová jednotka Amelie Mauresmová. "Myslím, že v Paríži nemáme možnosti poskytnúť turnaju dostatočný priestor. Sme najmenším spomedzi štyroch grandslamov a zaslúžili by sme si priestor na rast," povedala bývalá vynikajúca francúzska tenistka A. Mauresmová.

Súvisiace články