Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Roland Garros - Gajdošová po boji do 2. kola

SITA|29. máj 2006 o 13:15

PARÍŽ 29. mája (SITA) - Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová postúpila do 2. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur). Devätnásťročná Slovenka ...

PARÍŽ 29. mája (SITA) - Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová postúpila do 2. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur). Devätnásťročná Slovenka si pri svojom debute v hlavnej súťaže na parížskej antuke v zápase plnom zvratov poradila s Francúzkou Stéphanie Cohenovou-Alorovou za 108 minút 6:2, 5:7, 6:3. Súperkou 19-ročnej Slovenky v 2. kole bude siedma nasadená Švajčiarka Patty Schnyderová, ktorá si bez problémov poradila s mladou Holanďankou Michaellou Krajicekovou 6:1, 6:2.

Dvojhra - 1. kolo:

Jarmila Gajdošová (SR) - Stéphanie Cohenová-Alorová (Fr.) 6:2, 5:7, 6:3

Slovenská hráčka, ktorej patrí v rebríčku WTA Tour 100. pozícia, vstúpila do zápasu výborne. Od stavu 1:1 súperke v prvom sete povolila už len jeden gem a za 25 minút ho vyhrala 6:2. V druhom sete sa Gajdošová po ďalších dvoch brejkoch ujala vedenia 4:1 a zdalo sa, že už v zápase nebude mať problém. Potom sa však 23-ročná Francúzka (159. vo WTA Tour) chytila a set napokon dotiahla do víťazného konca, keď otočila z 1:4 a neskôr 4:5 na 7:5. V treťom - rozhodujúcom sete začala mladá Slovenka opäť výborne a po dvoch podržaných brejkoch viedla už 4:0. Cohenová-Alorová potom ešte znížila na 2:4 a 3:5, ale Gajdošová napokon svoj prvý zápas na parížskej antuke dotiahla pri svojom podaní do víťazného konca na 6:3. Talentovaná Slovenka vzala celkovo súperke servis až sedemkrát, ale tiež päťkrát neudržala ten svoj. Slovenka hrala ofenzívne. Zahrala päťkrát eso a 38 winnerov, ale pridala aj 46 nevynútených chýb. Jej súperka urobila až sedem dvojchýb a na konte mala 42 nevynútených chýb.