Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Roland Garros: Federer po roku opäť v semifinále

SITA|Publikované 6. jún 2006 o 18:01

PARÍŽ 6. júna (SITA) - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal podľa predpokladov prvým semifinalistom dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji roka v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur). Svetová ...

PARÍŽ 6. júna (SITA) - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal podľa predpokladov prvým semifinalistom dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji roka v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur). Svetová a nasadená jednotka si vo štvrťfinále relatívne hladko v troch setoch poradila s dvanástkou turnaja, Chorvátom Mariom Ančičom 6:4, 6:3, 6:4. Vysoký Chorvát bol favorizovanému súperovi vyrovnaným protivníkom iba do polovice druhého setu. Potom však stratil výhodu brejku, Federer prepol na vyšší rýchlostný stupeň a doviedol zápas bez problémov do víťazného konca.

Dvadsaťštyriročný Federer vybojoval v Paríži po roku druhýkrát semifinále a stále má šancu vyhrať turnaj, ktorý mu jediný vo famóznej grandslamovej zbierke chýba. Semifinálový súper Federera vzíde z dvojice David Nalbandian (3-Arg.) - Nikolaj Davydenko (6-Rus.).


Dvojhra mužov - štvrťfinále:

Roger Federer (1-Švajč.) - Mario Ančič (12-Chorv.) 6:4, 6:3, 6:4

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články