Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Roland Garros bude mať zasúvaciu strechu

SITA|Publikované 1. jún 2007 o 06:45

PARÍŽ 1. júna (SITA) - Ústredný dvorec v areáli Rolanda Garrosa v Paríži, dejisku druhého grandslamového tenisového turnaja roka, dostane zasúvaciu strechu. Nebude to však skôr ako v roku 2011. Vyhlásil ...

PARÍŽ 1. júna (SITA) - Ústredný dvorec v areáli Rolanda Garrosa v Paríži, dejisku druhého grandslamového tenisového turnaja roka, dostane zasúvaciu strechu. Nebude to však skôr ako v roku 2011. Vyhlásil to generálny riaditeľ Roland Garros Jean-Francois Vilotte. Potrebu zaoberať sa myšlienkou vybudovania zasúvacej strechy nad „centrkurtom“ si vyžiadalo mimoriadne nepriaznivé počasie na tohtoročnom parížskom superturnaji na antuke, keď počas úvodných dvoch dní stihli odohrať kompletne len 14 stretnutí z bohatého programu 1. kola dvojhry. „Presvedčili sme sa, že v prípade nepriaznivého počasia potrebujeme aspoň jeden štadión so zatváracou strechou, aby sme aspoň trochu mohli eliminovať časový sklz v programe,“ povedal Vilotte.

Za vybudovanie strechy nad hlavným dvorcom sa prihovoril aj svetový hráč číslo 1 Roger Federer. Ako príklad odporučil organizátorov Australian Open a Wimbledonu, kde sa už s týmto problémom stihli vyrovnať. Zasúvacia strecha si však zrejme vyžiada vybodovanie nového centrálneho kurtu s väčšou diváckou kapacitou aj kvalitnejšou infraštruktúrou, než má súčasný dvorec Philippa Chatriera. Parížski organizátori už v tejto súvislosti uvažujú nad využitím listnatej - západnej časti metropoly na Seine. Tento projekt bol už súčasťou parížskej kandidatúry na OH 2012. Napokon usporiadanie týchto letných hier pridelili Londýnu a projekt načas upadol do zabudnutia.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.