Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Rokovania o kolektívnej zmluve témou dňa v zámorí, pokračovanie vo štvrtok

TASR|Publikované 2. jún 2005 o 11:30

Toronto 2. júna (TASR) - V najväčšom kanadskom meste Toronte sa v stredu konalo vyše 10-hodinové rokovanie predstaviteľov zámorskej hokejovej NHL a hráčskou ...

Toronto 2. júna (TASR) - V najväčšom kanadskom meste Toronte sa v stredu konalo vyše 10-hodinové rokovanie predstaviteľov zámorskej hokejovej NHL a hráčskou asociáciou NHLPA. Obe názorovo diferencované strany sa na spoločnom zasadnutí zaoberali najmä chúlostivými finančnými otázkami. Ďalšie rozhovory ohľadom dohody o novej kolektívnej zmluve budú za účasti najvyšších predstaviteľov znepriatelených sektorov pokračovať vo štvrtok.

Ústredným bodom stredajšieho programu boli otázky týkajúce sa hráčskych platov. Obe strany sa dohodli na ustanovení modelu vyššieho a nižšieho platového stropu hráčov, ktorého konkrétna podoba by mala vzísť po ďalšom rokovaní. Viceprezident NHL Bill Daly sa zatiaľ k prebiehajúcim rokovaniam bližšie nevyjadril a verejnosť sa podrobnosti dozvie až po skončení štvrtkového mítingu. Na ďalšom, v poradí už 18. stretnutí zainteresovaných strán počas výluky v zámorskej profilige, prisľúbil účasť aj výkonný riaditeľ NHLPA Bob Goodenow. Z radov aktívnych hráčov sa na štvrtkovom rokovaní zúčastní útočník Detoitu Red Wings Brendan Shanahan.

Súvisiace články