Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Rogge varoval športovcov, aby neužívali výživové doplnky

TASR|Publikované 5. feb 2002 o 19:14

Salt Lake City 5. februára (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge pred blížiacou sa zimnou olympiádou v americkom Salt ...

Salt Lake City 5. februára (TASR) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge pred blížiacou sa zimnou olympiádou v americkom Salt Lake City opätovne varoval športovcov, aby neužívali výživové doplnky, v opačnom prípade im hrozí dopingový priestupok.

"Odkazujeme všetkým športovcom, aby sa vyhli užívaniu výživových doplnkov. Väčšina lekárov súhlasí s naším názorom, že pretekári ich jednoducho nepotrebujú. Nie je vedecky dokázane, že tieto preparáty môžu športovcom pomôcť," povedal Rogge počas 113. valného zhromaždenia MOV.

Mnohých športovcov, ktorí v minulých mesiacoch užili výživové doplnky, pozitívne testovali na nedovolený podporný prostriedok nandrolon. Športový arbitrážny súd v najbližších dňoch rozhodne aj o osude dvoch bobistov Sandisa Prusisa z Lotyšska a Pavle Jovanovica z USA, ktorých účasť na ZOH 2002 je v dôsledku pozitívneho dopingového nálezu ohrozená.

la go

Súvisiace články