Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Rogge pozval športovcov zo sveta do Soči

(Autor: SITA)
SITA|7. feb 2013 o 19:39

V Soči sa oslavoval rok do začiatku ZOH 2014.

SOČI. Prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge pozval vo štvrtok národné olympijské výbory a ich športovcov na zimné olympijské hry 2014 do Soči.

Počas slávnosti pri príležitosti jedného roka do začiatku hier osobne odovzdal podpísané pozvánky zástupcom Kanady, Ruska a Kórejskej republiky, teda krajín organizujúcich posledné a nasledujúce dva vrcholy štvorročného obdobia. Pozvánku si z Roggeho rúk prevzali aj zástupcovia Brazílie, hostiteľskej krajiny olympijských hier 2016.

Na ceremónii vo Veľkom ľadovom paláci v Soči sa zúčastnil aj ruský prezident Vladimir Putin, predseda koordinačnej komisie MOV pre ZOH 2014 Jean-Claude Killy i prezident organizačného výboru Dmitrij Černyšenko. "Do ZOH ostáva už iba rok. Je to tradičný čas, keď pozývame športovcov z celého sveta zúčastniť sa na Hrách, ktoré oslavujú šport, mier a humanizmu," povedal Rogge.

Slávnosť sa začala krasokorčuliarskym vystúpením najväčších ruských hviezd, ktoré režíroval Iľja Averbuch. Na ľade sa objavili aj Irina Slucká, Tatiana Navková, Roman Kostomarov, Alexej Jagudin, Tamara Totmianinová či Maxim Marinin. V šou účinkovalo vyše 300 umelcov, ktorí pripomenuli cestu Soči pri prípravách športové sviatku. Svet sa na ZOH v ruskom meste zíde od 7. do 23. februára 2014.

Informácie pochádzajú z tlačovej správy MOV.

Súvisiace články