Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Rogge končí. O jeho miesto sa uchádzajú šiesti kandidáti

(Autor: SITA/AP)
SITA|7. jún 2013 o 10:07

O najvyšší post v športe sa uchádza aj bývalý skvelý skokan o žrdi Sergej Bubka.

LAUSANNE. Do volebnej kampane o najvyšší post v hierarchii Medzinárodného olympijského výboru (MOV) sa zapojí šesť kandidátov. K 6. júnu, čo bol posledný termín podania prihlášky.

Dosluhujúceho prezidenta Jacquesa Roggeho môže nahradiť - Nemec Thomas Bach, Singapurčan Ng Ser Miang, Taiwančan Wu Čching-kchuo, Portoričan Richard Carrión, Švajčiar Denis Oswald alebo Ukrajinec Sergej Bubka.

MOV potvrdil, že do polnoci 6. júna nepribudol žiadny ďalší uchádzač. Voľby nového lídra sa uskutočnia 10. septembra ako jeden z ústredných bodov programu 125. zasadnutia MOV v Buenos Aires.

Všetci kandidáti dostanú šancu prezentovať svoje predstavy o riadení MOV už 3. a 4. júla na mimoriadnom zasadnutí v Lausanne, na ktorom by sa mala prvýkrát zúčastniť aj Slovenka Danka Barteková.

Jacques Rogge bol prezidentom Medzinárodného olympijského výboru od roku 2001.Okrem kandidátov na post šéfa MOV bude lausannské zasadnutie dôležité aj pre uchádzačov o olympijské hry 2020 a olympijské hry mládeže 2018. Zástupcovia Istanbulu, Madridu a Tokia si už pripravujú svoje prezentácie.

Súvisiace články