Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rogge a Fasel sa s Filcom zhodli

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Lausanne - Slovenská olympijsko-hokejová delegácia absolvovala včera v sídle Medzinárodného olympijského výboru vo švajčiarskom Lausanne prvú fázu

rokovaní o budúcnosti olympijského hokejového turnaja. Predstaviteľom Slovenského olympijského výboru (SOV) sa v závere stretnutia podarilo dotknúť v položartovnej a polovážnej atmosfére aj témy vodného slalomu, ktorého budúcnosť na hrách je ohrozená.

"Nedá sa povedať, že by sme našimi argumentami našich partnerov úplne dorazili, ale to ani nebolo cieľom. Bola to užitočná debata, v ktorej sme sa vrátili až do Nagana. Pán Fasel i pán Rogge majú snahu vyhnúť sa v ďalších olympijských turnajoch podobným problémom, aké sprevádzali slovenský hokej na posledných zimných hrách. Východiská sú jasné, ide o konštrukciu turnaja a to je náš spoločný záujem. V debatách samozrejme rezonovali aj úspechy nášho hokeja a to nielen zlatá medaila, ale vôbec jeho stúpanie na vrchol v poslednom období. Myslím, že sme sa zhodli na tom, že svetová špička už nepozostáva zo šiestich veľmocí, ale hovoriť sa dá o elitnej osmičke, v ktorej má svoje významné postavenie aj Slovensko," informoval o lausannských rozhovoroch Filc.

Predseda SOV František Chmelár zlatého medailistu z Göteborgu doplnil slovami: "Osobne mám z tohto stretnutia dobrý dojem, lebo už samé o sebe bolo veľmi potrebné. MOV má záujem riešiť tento problém, no ako uviedol pán Rogge, zodpovedné bude predovšetkým vedenie IIHF. Šéf MOV vyjadril želanie, aby sa hlavný olympijský turnaj hral aj s hokejistami z NHL a s najkvalitnejšími mužstvami, teda aj so Slovenskom."

Slovenskej delegácii sa podarilo v závere takmer hodinového rozhovoru dotknúť aj témy prípadného vyradenia vodného slalomu z programu olympijských hier. "Napriek zaneprázdenosti pána prezidenta, nám venoval chvíľku aj na túto otázku," povedal Chmelár a dodal: "Pán Rogge najskôr zo žartu povedal, že rád podporí všetky športy, v ktorých má Slovensko šance na medaily, no vzápätí upozornil, že v prípade každého športu, ktorý programová komisia navrhne vyradiť, sú argumenty pre aj proti. Podľa jeho slov si však trúfam povedať, že horšie to vyzerá napríklad s bejzbalom. Valné zhromaždenie MOV v Mexiku na jeseň bude rozhodovať iba o disciplínach, o športoch vydá konečný verdikt exekutíva MOV."

Zástupcovia SOV zároveň prezidentovi MOV odovzdali pozvanie na návštevu Slovenska 24. januára, keď bude SOV sláviť desiate výročie svojho vzniku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.