Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Rodič, ktorý podával súperom uspávacie lieky, dostal osem rokov

Sportnet|Publikované 9. mar 2006 o 23:00

MONT DE MARSAN - Francúza Christopha Fauviaua včera súd v meste Mont de Marsan v juhozápadnej časti krajiny odsúdil na osem rokov odňatia slobody za to, že podával antistresový prípravok Temesta tenisovým súperom svojich dvoch talentovaných detí. Jeho ...

MONT DE MARSAN - Francúza Christopha Fauviaua včera súd v meste Mont de Marsan v juhozápadnej časti krajiny odsúdil na osem rokov odňatia slobody za to, že podával antistresový prípravok Temesta tenisovým súperom svojich dvoch talentovaných detí. Jeho neférové praktiky viedli dokonca nepriamo k smrti učiteľa na základnej škole Alexandra Lagardera.

Podľa výsledkov vyšetrovania bývalý príslušník armády v rokoch 2000 - 2003 spolu až 27-krát na turnajoch po celom Francúzsku ohrozil zdravie tenistov a tenistiek, ktoré nastúpili proti jeho dcére Valentine a synovi Maximovi. Temesta spôsobuje letargiu a ospalosť. Iba 15-ročnú Valentine Fauviauovú považujú za jednu z vychádzajúcich hviezd francúzskeho mládežníckeho tenisu. Minimálne 21 zápasov však podľa polície odohrala proti hendikepovaným súperkám. Všetci poškodení hráči, ktorí proti súrodencom nastúpili, sa sťažovali na slabosť v kolenách, závraty, žalúdočnú nevoľnosť alebo mdloby. Niektorých z nich dokonca hospitalizovali.

Za nečestné správanie ctižiadostivého rodiča doplatil životom aj 25-ročný Lagardere, ktorý tiež po prehre s Maximom cítil únavu a na dve hodiny zaspal. Ešte v čase pôsobenia lieku si potom sadol za volant auta a havaroval. Polícia zistila, že pravdepodobne zaspal počas jazdy, v jeho krvi objavili stopy po Temeste.

Vinníka odhalil až mladý tenista, ktorý pristihol Fauviaua, ako pridáva liek do jeho fľaše s vodou pred duelom s Maximom. Bývalý inštruktor armádnych pilotov helikoptér je vo vyšetrovacej väzbe od augusta 2003. (sita, afp)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.