Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Roddick vypadol v 1. kole v deň svojich narodenín

SITA|Publikované 31. aug 2005 o 07:50

NEW YORK 31. augusta (SITA) - Nečakane skoro, hneď v 1. kole, a navyše v deň svojich 23. narodenín, sa s tohtoročným záverečným grandslamovým podujatím roka US Open v New Yorku rozlúčil americký tenista ...

NEW YORK 31. augusta (SITA) - Nečakane skoro, hneď v 1. kole, a navyše v deň svojich 23. narodenín, sa s tohtoročným záverečným grandslamovým podujatím roka US Open v New Yorku rozlúčil americký tenista Andy Roddick. Víťaz tohto turnaja spred dvoch rokov, lanský štvrťfinalista a najväčšia americká nádej na tohtoročný triumf nestačil na 68. hráča sveta Luxemburčana Gillesa Mullera a podľahol mu v troch tajbrejkoch 6:7 (4), 6:7 (8), 6:7 (1). Takto rýchlo sa Roddick s US Open rozlúčil iba pri svojom debute v roku 2000, keď ho v 1. kole zdolal Albert Costa.

Muller svojho známejšieho súpera prestrieľal na esá 24:17 a na víťazné údery 65:39. Vysoký luxemburský ľavák (196 cm) sa stáva grandslamovým špecialistom na známe mená. Pred dvoma mesiacmi vo Wimbledone zastavil v 2. kole víťaznú púť víťaza Roland Garros Španiela Rafaela Nadala. Jeho úspech na US Open je o to nečakanejší, že na tomto turnaji v zápase s Roddickom debutoval a predstavil sa na ňom ako prvý Luxemburčan v histórii. "Nemôžem uveriť tomu, čo sa stalo. Nemám na to vysvetlenie. Keď som prišiel na kurt, vravel som si, že si to s Roddickom užijem a budem sa tešiť z každej loptičky. Niekedy som aj zariskoval a vychádzalo to,“ vravel po zápase spokojný víťaz. Favorizovaný Roddick viedol ešte v prvom sete 5:2, potom však začal robiť chyby a pri víťazných úderoch 22-ročného súpera sa často len bezmocne pozeral po loptičke. Jeho frustráciu zvýrazňovali aj zábery z veľkoplošnej obrazovky na štadióne. Muller navyše výborne varioval svoj servis do rôznych uhlov a hoci nepodával tak prudko ako Američan, mal vyššiu percentuálnu úspešnosť. "Nikdy som sa po prehre necítil tak bezradne ako práve teraz. Absolútne neviem vysvetliť, čo sa stalo. Mal som za sebou solídne turnajové výsledky, skvelý záverečný týždeň prípravy a teraz toto...Som v šoku. Ak by som mal tú možnosť, vrátil by som čas o štyri hodiny dozadu," krútil hlavou Roddick. Zdolaný Američan ako mužský víťaz US Open Series na tvrdých povrchoch zároveň nevyužil jedinečnú možnosť zisku najvyššej jednorazovej prémie v histórii tenisu 2,2 mil. USD. Získal by ju v prípade, ak by vyhral US Open. Túto sumu má možnosť vyhrať už len Belgičanka Kim Clijstersová.


Súvisiace články