Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Roddick víťazom generálky v Kooyongu

SITA|Publikované 15. jan 2006 o 10:03

MELBOURNE 15. januára (SITA) - Americký tenista Andy Roddick sa stal víťazom exhibičného turnaja Kooyong Classic v Melbourne, ktorý je tradičnou generálkou na úvodný grandslamový turnaj roka Australian ...

MELBOURNE 15. januára (SITA) - Americký tenista Andy Roddick sa stal víťazom exhibičného turnaja Kooyong Classic v Melbourne, ktorý je tradičnou generálkou na úvodný grandslamový turnaj roka Australian Open. Tretí hráč sveta si vo finále poradil s bývalou svetovou dvojkou Nemcom Tommym Haasom 6:3, 7:6 (6), keď v druhom sete ušiel súperovi zo štyroch setbalov. „Som veľmi spokojný s razanciou svojich úderov a celkovo hrou. Tommy vychytil v úvode sezónu výbornú formu, preto ma víťazstvo nad ním o to viac teší,“ vyslovil sa 23-ročný Roddick. Haas, ktorý na tohtoročnom Kooyongu vyradil aj lanského šampióna a svetovú jednotku Švajčiara Rogera Federera, viedol v druhom dejstve nad Roddickom už 4:1 a 5:2, ale ani to mu na zisk aspoň setu nestačilo. Američan začal výborne servovať, pridal body z returnov a napokon doviedol set do víťazného tajbrejku. „Napriek prehre som spokojný. Na tomto turnaji som zohral zápasy s kvalitnými súpermi, ktoré boli pred Australian Open tou najlepšou prípravou,“ nechal sa počuť 27-ročný Nemec.