Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Roddick unavený otázkami o Connorsovi

SITA|24. jan 2007 o 08:01

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Americký tenista Andy Roddick je už unavený ustavičnými otázkami týkajúcimi sa jeho spolupráce s legendárnym krajanom Jimmym Connorsom. Aktuálny semifinalista Australian ...

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Americký tenista Andy Roddick je už unavený ustavičnými otázkami týkajúcimi sa jeho spolupráce s legendárnym krajanom Jimmym Connorsom. Aktuálny semifinalista Australian Open v jednom z najčerstvejších rozhovorov novinárom odkázal, že ak si chcú vypočuť jeho názor o Connorsovi, nech si urobia prepis jeho posledných 16 tlačových konferencií. Napokon však predsa len povedal o čosi viac. "Mám rád tú jeho energiu. Je super ráno vstať a ísť si ´zaťukať´ s tenisovým idolom. Je to nádherný pocit a dúfam, že ho vo mne tak skoro niečo neprekryje," nechal sa počuť pre austrálske médiá Roddick. Connors sprevádza Roddicka od minulého leta, keď bývalý víťaz US Open prežíval slabšie obdobie kariéry a vypadol z Top Ten. Predbežne sa dohodli na ročnej spolupráci, ktorej prvým viditeľným úspechom bolo finále US Open, kde Roddick nestačil na Federera. "Viacerí sme sa dostali do takého bodu kariéry, že vieme aj sami, ako vyhrávať zápasy. Úlohou trénera je skôr dodávať motiváciu a presviedčať hráča, že na to má. Tenista musí cítiť niekoho za sebou, kto mu bezvýhradne dôveruje," povedal zovšeobecňujúco 24-ročný Američan.

Päťdesiatštyriročný Connors má skúseností na rozdávanie. Počas závratnej kariéry si ľavák z Illinois vydobyl 109 singlových titulov, z toho 8 grandslamových. V rokoch 1974-1977 bol 160 týždňov bez prerušenia svetovou jednotkou. Pamätných je 5 Connorsových triumfov na US Open a najmä jeho spanilá jazda v roku 1991, keď ako 39-ročný postúpil až do semifinále, kde ho zastavil až krajan Jim Courier. "Jimmy má úžasnú schopnosť odsledovať chybičky v mojej hre, zanalyzovať a potom mi to celé predostrieť. Nie však po zápase vo chvíľach vypätia v šatni, ale najskôr po dvoch hodinách v pokoji a bez emócií," dodal Roddick. Connors je so svojím zverencom aj v Austrálii, kde ho však sprevádza až od 3. kola. Pôvodne nemal k protinožcom vôbec pricestovať, keďže ho v úvode roka postihlo úmrtie jeho matky a zároveň dlhoročnej trénerky Glorie. Tá zomrela v illinoiskom Belleville vo veku 82 rokov.


Súvisiace články