Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Roddick nešetril vo štvrťfinále kamaráta Fisha

SITA|Publikované 23. jan 2007 o 12:27

MELBOURNE 23. januára (SITA) - Andy Roddick sa podľa predpokladov prebojoval do semifinále dvojhry mužov na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound ...

MELBOURNE 23. januára (SITA) - Andy Roddick sa podľa predpokladov prebojoval do semifinále dvojhry mužov na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace). V úvodnom utorkovom štvrťfinále zdolala turnajová šestka bez väčších problémov nenasadeného krajana Mardyho Fisha 6:2, 6:2, 6:2. Roddick s Fishom hrali proti sebe oficiálne po šiesty raz, ale tenisovo aj ľudsky sa bližšie spoznali už na strednej škole, keď spolu bývali v dome Roddickovej rodiny v Boca Ratone na Floride. Lepší z oboch Američanov v utorok v Aréne Roda Lavera svojho kamaráta vôbec nešetril. Zdrvil ho 92-percentnou úspešnosťou I. podania ako aj tým, že v celom stretnutí urobil iba dve nevynútené chyby. Takmer výsmešne vyznieva fakt, že každý z troch setov trval 29 minút. "Snažil som sa zabudnúť na naše priateľstvo a hrať čo najlepší tenis. Bolo to také zvláštne, ale dokázal som sa skoncentrovať a zahrať, čo som potreboval. Mardy bol zo začiatku trochu nervózny, robil chyby. Ja som však zahral asi najlepšie zo všetkých našich vzájomných zápasov," komentoval 24-ročný Roddick, ktorý si bilanciu s krajanom vylepšil na 5:1. O deväť mesiacov starší Fish svoju hladkú prehru nevidel tragicky: "Andy začal veľmi dobre a vydržalo mu to až do konca. Ja som sa snažil so svojou hrou niečo urobiť, ale nič nevychádzalo. Aj tak som spokojný s tým, ako ďaleko som to ako nenasadený dotiahol v Melbourne." Roddick prišiel tohto roku do Austrálie s najvyššími ambíciami. Bývalej svetovej jednotke chýbajú k druhému grandslamovému triumfu v kariére (predtým US Open 2003) ešte dve víťazstvá. V semifinále ho však čaká najťažšia prekážka - svetová jednotka Roger Federer, s ktorým má hrozivú bilanciu 1:12. "Cítim sa fyzicky veľmi dobre. Cítil som sa dobre aj po päťsetovom zápase s Ančičom. Cítim aj úderovú istotu. Verím si," povedal Roddick.

Federer sa vo štvrťfinále predstavil proti siedmemu nasadenému Tommymu Robredovi a vyhral 6:3, 7:6 (2), 7:5. Húževnatý Španiel dokázal držať s topfavoritom krok v každom z troch setov, ale neprinútil ho k výnimočnému výkonu. Federer dominoval vo víťazných úderoch 42:17 a aj napriek viacerým chybám z bekhendu napokon bez väčších problémov postúpil. "Nebolo to vôbec jednoduché, aj keď bez straty setu. Súper sa dokázal viackrát priblížiť a musel som byť pozorný," konštatoval 25-ročný Švajčiar a na adresu Roddicka doplnil: "Hrá tu vo výbornej forme. Budem musieť podať nadštandardný výkon, keď ho budem chcieť zdolať."

Dlhodobo najlepší tenista na svete sa do semifinále niektorého z turnajov veľkej štvorky prebojoval po trinásty raz, z toho jedenástykrát v rade. Skôr ako v semifinále na grandslamovom turnaji skončil naposledy v roku 2004, keď ho v 3. kole Roland Garros vyradil Brazílčan Gustavo Kuerten. Jedenásť účastí Federera v najlepšej štvorke za sebou je rekordom tenisovej open éry. Druhý v poradí Ivan Lendl bol v rokoch 1985-88 deväťkrát za sebou minimálne v semifinále. Súboj Federera s Roddickom bude reprízou finále lanského US Open v New Yorku, ktoré vyhral v štyroch setoch fenomenálny Švajčiar. Federer útočí v Melbourne na svoj jubilejný desiaty grandslamový titul.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.