Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Roddick chce na vrchol s Connorsom

Sportnet|Publikované 26. júl 2006 o 00:00

Americký tenista Andy Roddick chce zastaviť pokles výkonnosti z posledných mesiacov, a preto angažoval nového trénera Jimmyho Connorsa. Dvadsaťtriročný hráč s delovým podaním začal tento rok na 3. mieste svetového rebríčka a dnes je desiaty. Od roku ...

FOTO

Americký tenista Andy Roddick chce zastaviť pokles výkonnosti z posledných mesiacov, a preto angažoval nového trénera Jimmyho Connorsa. Dvadsaťtriročný hráč s delovým podaním začal tento rok na 3. mieste svetového rebríčka a dnes je desiaty. Od roku 2001 vyhral 20 turnajov vrátane grandslamového US Open '03, ale tohto roku je bez titulu. Na jeseň 2003 sa Roddick dostal na čelo svetového rebríčka a krátko predtým sa predstavil v daviscupovom zápase v Bratislave.

"Skúsim Andymu odovzdať niečo zo svojich skúseností. Verím, že mu to pomôže, aby bol najlepší," povedal 53-ročný Connors, ktorý je so 109 turnajovými prvenstvami dodnes rekordérom medzi tenistami. Osem z toho bolo grandslamových, no chýba medzi nimi antukový Roland Garros. Ľavák Connors sa dostal na 1. miesto svetového rebríčka v júli 1974 a dovedna kraľoval 160 týždňov.

Americká dvojica začala spoluprácu už minulý týždeň počas turnaja v Indianapolise, kde Roddick prehral až vo finále s krajanom Jamesom Blakom v trojsetovej bitke s tajbrejkovým koncom. "Dodal mi sebavedomie, verí mi. Poradil mi zopár vecí, na ktorých som robil v tréningu a potom som sa ich snažil uplatniť v zápase. Po úvodnom týždni som veľkým optimistom," vravel Roddick. V kariére mal niekoľko trénerov, na post svetovej jednotky ho priviedol známy tenisový mág Brad Gilbert. V roku 2004 sa však ich cesty nečakane rozišli, odvtedy Roddick hľadal toho pravého. Teraz má pocit, že ho našiel. (on)

Súvisiace články