Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Roddick a Djokovič sa posťažovali na neskoré zápasy

SITA|Publikované 27. jan 2009 o 16:16

Niektorí špičkoví mužskí protagonisti tenisového Australian Open požadujú zmeny v časovom harmonograme zápasov.

MELBOURNE.

Američan Andy Roddick aj Srb Novak Djokovič sa prihovárajú za to, aby nielen muži, ale aj ženy hrali svoje zápasy v rámci večerného programu, ktoré sa zavše posunú do neskorých nočných hodín. Argumentujú aj tým, že odmeny sa na úvodnom grandslamovom turnaji roka vyplácajú obom pohlaviam v rovnakej výške, a to bez ohľadu na dĺžku a počet setov v stretnutiach.

"Ak voláme po zrovnoprávnení vo všeobecnosti, tak potom nech sa počas prvého týždňa vymení poradie zápasov vo večernom programe a nech hrajú ako prví muži," uviedol Američan Roddick po svojom štvrťfinálovom triumfe nad obhajcom Djokovičom.

Tento nie veľmi džentlmenský postoj vychádza z toho, že muži v programovej štruktúre často doplácajú na dlhšie zápasy ženskej dvojhry a svoje súboje potom dohrávajú na pokraji únavy až takmer nadránom miestneho času. Konkrétne Djokovič a Cyperčan Marcos Baghdatis si v nedeľu vyskúšali takúto nočnú seansu, keď končili o 2:26 h. "Do postele som sa vtedy dostal medzi piatou a päť tridsať ráno. Ako som si mal teda poriadne oddýchnuť?," reagoval Djokovič.

Finalista spred troch rokov Baghdatis, ktorý sa už tiež stihol verejne posťažovať na neskorý začiatok svojich zápasov, absolvoval ešte bohatšiu nočnú porciu v Melbourne Parku vlani. Súboj s Austrálčanom Lleytonom Hewittom dohrával až o 4:34 h, čo je absolútny časový rekord z hľadiska neskorého konca stretnutia. Turnajový riaditeľ Craig Tiley zakontroval na výčitky hráčov slovami, že dĺžka stretnutí sa vo viacerých prípadoch nedá ovplyvniť. "Nie je to ideálne, nikto nechce hrať neskoro večer. Čo sa týka skorších začiatkov mužských stretnutí na úkor ženských, je to otázka zváženia do budúcnosti. Nič nie je nemožné," povedal Tiley.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.