Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Rodáci ho potrebovali, nuž sa nezdráhal pomôcť im, hoci si mohol vyberať

Sportnet|Publikované 8. dec 2003 o 23:00

Poprad - Nebyť príslovečného ruského odkladania povinností a meškania transferkarty, ktorá nie a nie doraziť z Moskvy do Bratislavy, mohol už Martin

Klempa (na snímke vpravo) vyše týždňa figurovať oficiálne v drese ŠKP. Lenže darmo už bol dohodnutý na hosťovaní s vedením popradského hokejového klubu, keď papiere sa bohvie kde túlali a nebolo tej sily, ktorá by to urýchlila. Nakoniec sa to podarilo i tak vcelku expresne (za pol druha týždňa) a to aj vďaka tomu, že tento skúsený gólman osobne intervenoval, aby sa zásielka s papiermi viac nezdržiavala. "Utešoval som sa aspoň tým, že som mal prísľub od vedenia Permu, že nebudú za mňa pýtať žiadne peniaze." Koncom uplynulého týždňa bolo už všetko vybavené a tak sa staronová posila policajtov mohla obliecť do súťažného výstroja a sadla si na striedačku v Skalici.

Ako je známe, 30-ročný ochranca svätyne, ktorý začal sezónu v ruskom druholigovm klube Molot-Prikamie Perm, sa predčasne odtiaľ vrátil. Už vtedy tesne po príchode hovoril o tom, že ak bude uvažovať o novom pôsobisku, tak určite na Slovensku, a nie vonku. "Odlúčenia od rodiny som si užil habadej, nežiada sa mi zase niekde odcestovať na dlhšie." Martina lákali jednak iné ruské celky, ale aj anglický Sheffield, no pozadu nezostali ani naši záujemcovia. "Ozvali sa dvaja extraligisti, no ja som uprednostnil Popradčanov. Prečo? Nuž, jednak som odtiaľto rodák, bývam tu a blízkosť rodiny je dôležitá. Navyše patrí sa pomôcť kolektívu práve teraz, keď mu to príliš nejde. Preto som prijal výzvu hosťovať v ŠKP do konca ročníka." Klempa patrí HC Košice (to, že by zakotvil tam, už predtým vyvrátil), no najviac zo svojej kariéry strávil práve pod Tatrami, kde odchytal niekoľko sezón. Aj vlani, v období, keď dostal možnosť pôsobiť v Perme, bol na hosťovačke práve v Poprade. "Do ŠKP sa vraciam druhý raz," zasmial sa.

Na Záhorí sa do bránky ešte nedostal. "Nebol dôvod na žiadnu zmenu, lebo Stano Kožuch vynikajúco zachytal nielen v tomto stretnutí, ale i predtým doma proti Liptákom." Bude ale zaujímavé sledovať, ako si brankári rozdelia povinnosti. Obaja naozaj prežili medzi žŕdkami toho dosť (Kožuch má 31 rokov a pred Klempovým príchodom bol jednotkou). "Je to záležitosťou trénerov, ako sa rozhodnú a koho z nás uprednostnia. Nech chytá ten, komu to momentálne najlepšie pôjde. Nejde predsa o ambície jednotlivcov, ale o cieľ celého mužstva, celého popradského hokeja."

Martin si už ako-tak zmapoval kolektív, to, aké slabiny ho trápia, počas obdobia, čo je zapojený do tréningového procesu. "Všetko je v psychike. Akonáhle víťazstvá neprichádzajú, nálada upadá. Mladí chlapci sa musia veľa učiť, treba s nimi veľa pracovať. Ak sa podriadia tvrdým zásadám a sami sa budú chcieť zdokonaľovať, verím, že sa to zlepší. My, starší, tiež musíme zabrať nielen v akcii, ale i pri rozdávaní postrehov menej skúseným. Máme problémy v defenzíve a veľa bude záležať na tom, ako si aj brankári, ukočírujú spoluhráčov."

Určite Klempa nezavrhol myšlienku nadobro opustiť legionárske chodníčky. Poučil sa, získal nové poznatky, ako to v cudzine chodí. Možno v ďalšej sezóne to bude znovu aktuálne. "Mal som ponuky z Ruska za oveľa väčšie peniaze, lenže tie nie sú vždy rozhodujúce. Sedem mesiacov, čo som tam bol, stačilo, je načase zotrvať zase nejaký čas doma."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.