Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Rocca Tombovu métu nedosiahne, po 1. kole" Kitz"-slalomu Vidal

TASR|22. jan 2006 o 12:28

Kitzbühel 22. januára (TASR) - Taliansky zjazdár Giorgio Rocca nedosiahne métu svojho legendárneho krajana Alberta Tombu, ktorý v sezóne 1994/95 vyhral ...

Kitzbühel 22. januára (TASR) - Taliansky zjazdár Giorgio Rocca nedosiahne métu svojho legendárneho krajana Alberta Tombu, ktorý v sezóne 1994/95 vyhral 7 slalomových súťaží Svetového pohára v rade. Jeho nástupca vyhral v olympijskej zime úvodných päť, ale na najuznávanejšom svahu v rakúskom Kitzbühel mu v šiestom nevyšlo 1. kolo. Rocca v polovici kopca vyšiel zo stopy, na trať sa síce vrátil, ale obrovská strata znamenala stop pre najlepšiu tridsiatku 2. kola.

V prvej jazde sa na svetoznámom Ganslernhangu v najrýchlejšom vydaní predstavil Francúz Jean-Pierre Vidal a olympijský víťaz naznačil, že sa blížia turínske hry a jeho forma. Druhý v poradí, Rakúšan Benjamin Raich strácal iba 29 stotín, ale vedúci muž SP sa v hodnotení tradičnej hahnekammskej kombinácie po jej dvoch tretinách dostal pred Američana Bodeho Millera, hoci ten v zjazde na neho získal takmer sekundu.

Súvisiace články