Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

RK Maribor Branik prichádza do Prešova

Sportnet|Publikované 21. nov 2013 o 23:00

Súperom Tatrana Prešov v 3. kole Pohára EHF, po Lige majstrov druhej najprestížnejšej európskej súťaže hádzanárov, je slovinský RK Maribor Branik.

V predošlom ročníku súťaže tento tím skončil svoje účinkovanie v štvrťfinále. Prvý zápas Prešov – Maribor sa hrá zajtra od 18. hodiny v TATRAN handball arene. Odveta v Maribore je na programe prvého decembra.

PREŠOV. Výprava RK Maribor Branik prichádza do Prešova klubovým autobusom dnes. Určite viac starostí, čo sa týka kádra, má momentálne tréner Prešovčanov Peter Hatalčík. Časť hráčov sa snaží dať zdravotne do poriadku, otázniky nad ich štartom však stále ostávajú.

„Po neľahkom zápase s Našicami sa musíme dať dokopy hlavne fyzicky. Predsa len, množstvo zranených sa niekde prejaví. Takže teraz je potrebné dobre zregenerovať a dôkladne sa na zajtrajší zápas pripraviť aj takticky. O súperovi niečo vieme, videli sme zopár jeho zápasov. Je to mladý, rýchlu hru forsírujúci celok s kvalitnými jednotlivcami na jednotlivých postoch.“

Ani Tatran však nemá káder na zahodenie... „To iste. Máme zranených, no to nič nemení na fakte, že naším jednoznačným cieľom je postup do skupinovej fázy Pohára EHF.“

Stretnú sa bývalí reprezentační tréneri

Zaujímavosťou duelu bude aj stretnutie trénerov oboch zajtrajších súperov. Možno si to teraz ani neuvedomujú, no v roku 1995 na MS juniorov v Argentíne viedli obaja reprezentácie svojich krajín. Marko Šibila bol trénerom Slovinska, ktoré obsadilo vtedy desiate miesto.

Peter Hatalčík obsadil so slovenskými juniormi šestnáste miesto. Momentálne P. Hatalčík i M. Šibila sedia na klubových lavičkách. V hre je postup do skupinovej fázy Pohára EHF. V prešovskom tábore veria, že ďalej pôjde práve Tatran. Aj s podporou svojich fanúšikov, ktorí už v stredu kupovali vstupenky do THA na sobotu.

Tie aj dnes predáva správca THA od 9. do 16. hodiny. Zajtrajší zápas Tatran Prešov - RK Maribor Branik začína o osemnástej hodine a dve hodiny pred jeho otvorením otvoria aj pokladnice domovského stánku prešovských hádzanárov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.