Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Rišpán vo Vlachove znova dominoval

(Autor: Marek Adami)
Peter Podolinský|Publikované 17. jan 2017 o 23:00

Slnečné počasie prilákalo stovky divákov.

VLACHOVO. Minulotýždňové husté sneženie nahralo do karát organizátorom VI. ročníka Vlachovskej jazdy zručnosti 2017, ktoré sa konalo uplynulú nedeľu na tradičnom voľnom priestranstve za obcou Vlachovo.

Organizátori mali v tejto doslova časovej tiesni plné ruky práce s prípravou celého podujatia a hlavne pre plnohodnotnú prípravu trate, keďže bohatá snehová nádielka prišla až v piatok ráno s čím súviselo aj preloženie pôvodne plánovaného sobotňajšieho termínu.

Nedeľné krásne, slnečné počasie prilákalo stovky divákov a vytvorilo tak skvelú kulisu tohto motoristického podujatia.

Už tradične sa štartovalo v šiestich kategóriách, ktoré boli pohárovo vyhodnotené. Súťažilo sa v dvoch samostatne meraných jazdách, do ktorých sa prihlásilo celkovo 36 súťažných posádok.

Ako je to už zvykom organizátorov, aj tento rok pripravili pre jazdcov novinku a to vo forme predĺženia celkovej dĺžky trate o dva kilometre so zaujímavým dreveným premostením potôčika oddeľujúceho susediace priestranstvo, na ktorom tak vznikol v podstate tretí samostatný okruh.

„Potešila nás aj účasť posádok zo vzdialenejších okresov, ktorý ako nováčikovia pochválili celkový priebeh podujatia, čo je pre nás najväčšou vďakou za vykonané úsilie,“ povedal Marek Adami z Vlachovo Motorsport Rally Teamu.

Najrýchlejším a zatiaľ stále neprekonaným absolútnym víťazom v rámci všetkých šiestich ročníkov sa stal aj tento rok Ladislav Rišpán z Rožňavy jazdiaci na súťažnom špeciály Suzuki Swift.

„V mene občianskeho združenia Vlachovo Motorsport Team by som sa chcel poďakovať organizačnému výboru, ktorý pozostával z viac ako tridsiatich členov, a hlavne partnerom podujatia bez, ktorých by túto akciu nebolo možné zrealizovať,“ uzavrel Adami.

(Autor: Marek Adami)

Z VÝSLEDKOV VI. VLACHOVSKEJ JAZDY ZRUČNOSTI 2017

Trieda J -Junior: 1. Denis Pavlík, Honda (Betliar), 2. Matej Lábaj, Peugeot 205 (Revúca).

Trieda Z -Ženy: 1. Anna Rešovská, Opel Corsa (Dobšiná), 2. Jana Toporova, Subaru (Košice), 3. Frederika Banyasová, Škoda Octavia (Rožňava).

Trieda A – predný náhon: 1. Milan Spišák, Opel Corsa (Dobšiná), 2. Slavomír Labuzík ml., Ford Escort (Vlachovo), 3. Roland Zeťák, Opel Corsa (Rožňava).

Trieda B – zadný náhon: 1. Junger Martin, Lada 2107 (Rožnava), 2. Dennis Zeťák, BMW E30 (Rožňava), 3. Oskar Šaláta st., Škoda 120 (Moldava n. Bodvou).

Trieda C – 4x4: 1. Juraj Zvarik, Subaru Forester (Brezno), 2. Ladislav Švajko, Subaru Forester (Mýto pod ďumbierom), 3. Martin Miklosik, Subaru (Rožňava).

Trieda S – špeciály: 1. Ladislav Rišpán, Suzuki Swift (Rožňava), 2. Štefan Bolaček, Škoda Fabia Tdi RS (Nižná Slaná), 3. Pavel Hronec, Peugeot 206 (Vlachovo).

(Autor: Marek Adami)
(Autor: Erich Černaj)
Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.