Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Rios trénuje a údajne myslí na návrat

SITA|Publikované 30. sep 2005 o 11:31

SANTIAGO 30. septembra (SITA) - Bývalá svetová tenisová jednotka Čiľan Marcelo Rios údajne trénuje, aby sa v roku 2006 mohol späť vrátiť do vrcholového tenisu. Argentínske médiá uvádzajú, že Riosa na ...

SANTIAGO 30. septembra (SITA) - Bývalá svetová tenisová jednotka Čiľan Marcelo Rios údajne trénuje, aby sa v roku 2006 mohol späť vrátiť do vrcholového tenisu. Argentínske médiá uvádzajú, že Riosa na ceste späť pomáha trénerskými radami bývalý výborný antukár Horacio de la Peňa. Informácia o prípadnom návrate Riosa je zaujímavá najmä v súvislosti s tým, že slovenskí tenisti sa v 1. kole svetovej skupiny v roku 2006 predstavia práve v Čile. Ako je známe práve proti Riosovi získal Dominik Hrbatý rozhodujúci bod pre Slovensko v barážovom súboji Davisovho pohára pred štyrmi rokmi v Prešove.

Ešte nie 30-ročný Rios ukončil kariéru vlani v lete pre chronické problémy s chrbtom. Rodák zo Santiaga bol jednotkou v rebríčku ATP šesť týždňov v roku 1998. Počas kariéry vyhral na okruhu ATP 18 titulov vo dvojhre a jeden vo štvorhre.

Súvisiace články