Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Rio 2016: Kompletné výsledky (nedeľa 21. augusta)

Zlatá medaila z olympiády v Riu de Janeiro. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 21. aug 2016 o 16:49

Nedeľňajšie výsledky z OH v Riu de Janeiro.

Výsledky Slovákov:

Slovenského cyklistu Petra Sagana klasifikovali v cieli disciplíny cross country na 35. mieste.

VOLEJBAL

MUŽI

Finále: 
Taliansko - Brazília 0:3 (-22, -26, -24) 

O 3. miesto
USA - Rusko 3:2 (-23, -21, 19, 19, 13)

ATLETIKA

MUŽI

Maratón:
1. Eliud Kipchoge (Keňa) 2:08:44 h
2. Feyisa Lilesa (Et.) 2:09:54
3. Galen Rupp (USA) 2:10:05
4. Ghirmay Ghebreslassie (Erit.) 2:11:04
5. Alphonce Felix Simbu (Tan.) 2:11:1
6. Jared Ward (USA) 2:11:30
7. Tadesse Abraham (Švaj.) 2:11:42
8. Munyo Solomon Mutai (Ug.) 2:11:49

MODERNÁ GYMNASTIKA

ŽENY

Spoločné skladby:
1. Rusko (Vera Biriukovová, Anastasia Blizňuková, Anastasija Maksimovová, Anastasija Tatarevová, Maria Tolkačevová) 36,233 b.
2 . Španielsko 35,766
3. Bulharsko 35,766
4. Taliansko 35,549
5. Bielorusko 35,299
6. Izrael 34,549
7. Ukrajina 34,282
8. Japonsko 34,200

Viacboj jednotlivkýň:
1. Margarita Mamunová 76,483 bodu (obruč: 19,050, lopta: 19,150, kužele: 19,050, stuha: 19,233),
2. Jana Kudriavcevová (obe Rus.) 75,608 (obruč: 19,225, lopta: 19,250, kužele: 17,883, stuha: 19,250),
3. Ganna Rizatdinovová (Ukr.) 73,583 (obruč: 18,200, lopta: 18,450, kužele: 18,450, stuha: 18,483),
4. Son Jon-če (Kór. rep.) 72,898,
5. Melitina Staniutová 71,133,
6. Katsiaryna Halkinová (obe Bielor.) 70,932,
7. Neviana Vladinovová (Bul.) 70,733,
8. Carolina Rodríguezová (Šp.) 69,949 

HÁDZANÁ

MUŽI

Finále:
Dánsko - Francúzsko 28:26 (16:14)

O 3. miesto:
Nemecko - Poľsko 31:25 (17:13)

BASKETBAL 

MUŽI

Finále:
Srbsko - USA 66:96 (15:19, 14:33, 14:27, 23:17)

O 3. miesto:
Austrália - Španielsko 88:89 (38:40)

Konečné poradie:
1. USA,
2. Srbsko,
3. Španielsko,
4. Austrália,
5. Chorvátsko,
6. Francúzsko,
7. Litva,
8. Argentína,
9. Brazília,
10. Venezuela,
11. Nigéria,
12. Čína 

HORSKÁ CYKLISTIKA

MUŽI

Cross country:
1. Nino Schurter (Švaj.) 1:33:28 h,
2. Jaroslav Kulhavý (ČR) +50 s,
3. Carlos Coloma (Šp.) +1:23 min,
4. Maxime Marotte (Fr.) +1:33,
5. Jhonnatan Botero-Villegas (Kol.) +2:16,
6. Mathias Fluckiger (Švaj.) +2:24,
7. Luca Braidot (Tal.) +2:57,
8. Julien Absalon (Fr.) +3:15,
...
35. PETER SAGAN (SR) 

ZÁPASENIE

MUŽI

Voľný štýl - do 65 kg - finále:
Soslan Ramonov (Rus.) - Toghrul Asgarov (Azer.) 11:0

Voľný štýl - do 65 kg - konečné poradie:
1. Soslan Ramonov (Rus.),
2. Toghrul Asgarov (Azer.),
3. Ichtijor Navruzov (Uzb.) a Frank Chamizo Marquez (Tal.),
5. Mandachnaran Ganzorig (Mong.) a Frank Aniello Molinaro (USA),
7. Alejandro Enrique Valdés Tobier (Kuba),
8. Borislav Stefanov Novačkov (Bul.) 

Voľný štýl - do 97 kg - konečné poradie:
1. Kyle Frederick Snyder (USA),
2. Chetag Goziumov (Azer.),
3. Magomed Idrisovič Ibragimov (Uzb.) a Albert Saritov (Rum.),
5. Valerij Andrijcev (Ukr.) a Elizbar Odikadze (Gruz.),
7. Reza Mohammad Ali Yazdani (Irán), 8. Mamed Ibragimov (Kaz.) 

BOX

MUŽI

Do 52 kg - finále:
Šachobidin Zojrov (Uzb.) - Michail Alojan (Rus.) 3:0 (30:27, 29:28, 29:28) 

Do 52 kg - konečné poradie:
1. Šachobidin Zojrov (Uzb.),
2. Michail Alojan (Rus.),
3. Yoel Segundo Finol (Ven.) a Chu Ťien-kuan (Čína),
5. Elvin Mamišzada (Azer.), David Ceiber Avila (Kol.), Mohamed Flissi (Alž.) a Yosbany Veitía (Kuba)

Do 64 kg - finále:
Fazliddin Gaibnazarov (Uzb.) - Lorenzo Sotomayor Collazo (Azerb.) 2:1 (27:30, 29:28, 30:27)

Do 64 kg - konečné poradie:
1. Fazliddin Gaibnazarov (Uzb.),
2. Lorenzo Sotomayor Collazo (Azerb.),
3. Vitalij Dunajcev (Ru.) a Artem Harutjunjan (Nem.),
5. Čchien-sün Chu (Čína), Gary Russell (USA), Batuhan Gozgec (Tur.) a Yasnier Toledo (Kuba)

Nad 91 kg - finále:
Tony Victor James Yoka (Fr.) - Joe Joyce (V.Brit.) 2:1 (29:28, 30:27, 28:29)

Nad 91 kg - konečné poradie:
1. Tony Victor James Yoka (Fr.),
2. Joe Joyce (V.Brit.),
3. Filip Hrgovič (Chor.) a Ivan Dyčko (Kazach.),
5. Hussein Iashaish (Jord.), Leinier Eunice Pero (Kuba), Bachodir Jalolov (Uzb.), Efe Ajagba (Nig.)

ŽENY

Do 75 kg -finále:
Claresa Maria Shieldsová (USA) - Nouchka Fontijnová (Hol.) 3:0 (40:36, 39:37, 39:37) 

Do 75 kg - konečné poradie:
1. Claresa Maria Shieldsová (USA),
2. Nouchka Fontijnová (Hol.),
3. Dariga Šakimovová (Kaz.) a Li Čchien (Čína),
5. Jaroslava Jakušinová (Rus.), Savannah Marshallová (V. Brit.), Chadija Mardiová (Mar.) a Andreia Bandeirová (Braz.) 

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články