Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Ringer zlepšil rekord trate na Bankove

Sportnet|Publikované 23. apr 2012 o 22:00

Lyžiarsky klub Metropol v spolupráci s klubom orientačného behu Metropol Košice usporiadali jubilejný X. ročník Bankovského lesného behu na Bankove za účasti 70 bežcov.

KOŠICE. V konkurencii 31 mužov na 12 km trati dominoval orientačný bežec Štefan Ringer (ATU Košice), ktorý časom 45:46 min. zlepšil o 27 sekúnd rekord trate z roku 2007. Druhý dobehol Tomáš Šitár (OBS Prešov) za 50:42 min. a tretí len sekundu za ním finišoval víťaz kategórie od 35 rokov Tomáš Kamas (ŠKP Sp. N. Ves). Veteránsku kategóriu od 50 rokov vyhral Milan Hrušovský (STEZ Sp. N. Ves) za 54:20 min.

Zo štyroch štartujúcich žien na 4,8 km trati boli najrýchlejšie orientačné bežkyne Jana Slámová za 25:41 min. pred Annamáriou Sándorovou (obe ATU Košice), ktorá zaostala šesť sekúnd a tretia finišovala Marianna Šimková (LK Metropol Košice) za 26:39 min.